Budućnost stala i pala: 20 razlike u Vitoriji

Šampion ABA lige doživeo ubedljiv poraz na parketu Baskonije.

Baskonija - Budućnost 82:62 Evroliga Izvor: MN PRESS

Snažan udarac Baskonije u trećoj četvrtini bio je dovoljan da obori Budućnost na pod.

Ekipa Jasmina Repeše produžila je seriju evroligaških poraza, jer je u gradu domaćinu Fajnal-fora doživela 12 neuspeh u isto toliko evropskih gostovanja ove sezone.

Baskonija - Budućnost 82:62 (23:15, 16:19, 25:15, 18:13)

Ka šestom "vezanom" porazu u Evroligi Podgoričani su krenuli od treće četvrtine, do koje su bili ravnopravan rival Špancima.

Baskonija je u tim trenucima prvi put stekla dvocifrenu prednost (54:44), trojkama Patrisija Garina i pogocima Daruna Hilijarda i Luke Vildoze. Potom je šuter Šejvon Šilds trojkom najavio još jednu ofanzivu domaćih, u kojoj su Marselinjo Uertas i Džejlen Džons "pogurali" tim iz Vitorije ka velikih "plus 17".

Kada je Francuz Vensan Poarje pogodio za 64:47, više se nije postavljalo pitanje ko će pobediti...

Budućnost je imala šuterski raspoloženog plejmejkera Norisa Kola (17 poena, 8/13 iz igre), ali ne i način da ostane u meču i da pokuša da bar ublaži poraz uoči poslednjeg kola ABA lige.

Nakon gostovanja u Vitoriji, Repešin tim će u u nedelju imati priliku da trijumfom protiv Cibone definitivno osvoji treće mesto, a onda će ući u izuzetno zahtevnu nedelju:

Utorak, 19. mart: Fenerbahče - Budućnost
Četvrtak, 21. mart: Budućnost - Efes
Ponedeljak, 25. mart: Cedevita - Budućnost?