Bajern iskalio bijes zbog ispadanja iz LŠ!

Ceh zbog eliminacije Bajerna u Ligi šampiona od Liverpula, platio je Majnc na minhenskoj "Alijanc Areni" - 6:0 (3:0) uz het-trik Hamesa Rodrigeza.

Bavarci su uknjižili šestu uzastopnu pobjedu u Bundesligi i vratili se na prvo mjesto zbog bolje gol-razlike u odnosu na Borusiju iz Dortmunda.

Iako su izabranici Nike Kovača dočekali Majnc poprilično uzdrmani zbog ispadanja od Liverpula u osmini finala Lige šampiona (1:3), nisu ostavili ni promil nade gostima da mogu eventualno prirediti iznenađenje na "Alijanc Areni".

BAJERN - MAJNC 6:0 (3:0)

Briljantnu partiju u nedjelju uveče pružio je Kolumbijac Hames Rodrigez, koji je postigao tri pogotka, a u strijelce su se još upisali Robert Levandovovski, Kingsli Koman i osamnaestegodišnji Kanađanin Alfonso Dejvis.

Već u trećem minutu susreta Levandovski je doveo domaćina u vođstvo poslije centaršuta Davida Alabe, što je bio 18. pogodak poljskog strijelca za dodatno učvršćivanje na prvom mjestu najboljih golgetera Bundeslige. Sada srpski reprezentativac Luka Jović iz Ajntrahta i kapiten "milionera" Marko Rojs zaostaju tri gola za Poljakom.

Potom je poslije pola sata igre u Minhenu Hames Rodrigez, na majstorsku asistenciju grudima Leona Gorecke, povisio na 2:0, da bi do odlaska na odmor, sve dileme oko pobjednika, ako su uopšte postojale, razriješio Kinglsi Koman poslije kontranapada i odličnog udarca za ivice kaznenog prostora - 3:0.

Bajern je na posljednja tri meča u Bundesligi postigao čak 17 golova - šest Volfsburgu (6:0), pet Borusiji iz Menhengladbaha (1:5) i danas takođe šest Majncu. Manuel Nojer je za to vrijeme primio samo jedan pogodak.

Minhenski tim je tradicionalno posebno efikasan protiv Majnca, koji je do nedjeljnog meča primio čak 64 gola od Bajerna, što je najviše od svih timova u Bundesligi.

U skladu sa tom tradicijom, Bajern je do kraja dvoboja do vrha napunio mrežu Florijana Milera.

Najprije je Hames svojim drugim golom na meču povisio na 4:0 udarcem sa distance, da bi nakon greške gostujuće odbrane kompletirao "het-trik" u 55. minutu.

Ni poslije "petarde" Bavarci nisu stali već je u 70. minutu kanadski tinejdžer Alfonso Dejvis (18) postigao svoj prvenac u šampionatu Njemačke nakon što je pospremio odbijenu loptu poslije propuštene šanse Levandovskog.

Gostima, koji su u Minhenu doživjeli debakl, bio je ovo treći uzastopni poraz, ali nemaju brige kad je u pitanju opstanak.