Borac m:tel diše za vrat vodećem dvojcu!

Pobjedom nad mostarskim Zrinjskim u Banjaluci (27:24), rukometaši Borca m:tel stigli su na samo tri boda "minusa" za vodećim dvojcem Bosnom iz Visokog i Gračanicom.

RK Borac - RK Zrinjski 27:24, PL BiH, 18. kolo Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac m:tel je upisao 12. pobjedu ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine!

U posljednjem susretu 18. kola izabranici Mirka Mikića su savladali Zrinjski u dvorani "Borik" rezultatom 27:23 i stigli na samo tri boda razlike do vodećih timova šampionata visočke Bosne i Gračanice.

Crveno-plavi su većim dijelom nedjeljnog susreta u Banjaluci imali prednost, ali su sredinom drugog dijela, "plemići" uspjeli da se vrate, čak i da povedu sa pogotkom prednosti. Međutim, Mikićevi igrači su dodatno učvrstili odbranu i upisali nova tri boda kojim su iskoristili poraz Visočana od Sloge u Doboju, kao i remi Gračanice u Brčkom protiv Lokomotive da se dodatno približe na tabeli.

Prvi gol na utakmici postigao je Haris Buljina u trećem minutu, da bi pogotkom Srđana Mijatovića, pet minuta kasnije, Banjalučani prvi put stigli na dva razlike 4:2. Golman crveno-plavih Bojan Ljubišić je, već po navici, "spustio roletnu" na svoj gol, što su crveno-plavi iskoristili da sredinom prvog poluvremena prvi put ostvare osjetniju razliku (7:4).

U narednih pet minuta Mijatović je zaradio dva isključenja, što je goste održalo u rezultatskom priključku, ali je u napadu Borca blistao Milan Dakić, pa su domaći zadržali prednost i na odmor otišli sa "plus dva" (14:12).

U prva tri minuta nastavka, rukometaši Zrinjskog uspjeli su anulirati zaostatak (16:16), a u 35. minutu i prvi put poveli 17:16. Pogotkom Vladana Đurđevića u 43. minutu, Banjalučani su vratili prednost (20:19), a pet minuta kasnije Goran Daničić je donio vođstvo od dva razlike (22:20).

Jedan od junaka trijumfa bio je golman Banjalučana Slađan Subotić, koji je zamijenio Ljubišića, sjajno odbranivši dva "zicera" Mostarcima, a potom i sa svog gola pogodio protivničku mrežu za "plus tri" (23:20).

U narednoj akciji "skinuo" je i sedmerac i trasirao put ka pobjedi uprkos isključenju kapitena Đorđa Ćelića, zbog crvenog kartona, koji je zaslužio zbog tri isključenja.

Milan Dakić je bio najefikasniji u timu Banjalučana sa osam postignutih golova, dok je na drugoj strani kod Mostaraca prvo ime utakmice bio Mislav Grgić sa dva pogotka manje.