Budućnost umalo kaznila Fenerovo "lako ćemo"

Šampion ABA lige pretio je senzacijom u "Ulker areni", ali uz samo jedan postignut poen u poslednjih šest minuta nije mogao da privede posao kraju.

Cele sezone Budućnost u Evroligi nije uspela da zabeleži pobedu u gostima, a u utorak joj je to - iz 13. pokušaja - umalo pošlo za rukom.

Ipak, Fenerbahče je "stegao" odbranu kada je bilo najvažnije i 64:66 iz 34. minuta utakmice, pretvorio u nedostižnih 76:66, na nešto više od minut pre kraja utakmice 27. kola.

Tek onda je Erl Klark sa linije za slobodna bacanja postigao "počasni" poen Podgoričana, jedini otkako im je sjajni Goga Bitadze nakon ofanzivnog skoka doneo poslednje vođstvo.

Fenerbahče - Budućnost 76:67 (19:16, 17:23, 22:19, 18:9)!

Obe ekipe bile su nekompletne, domaćin bez Žofrija Lovernja, gost bez Norisa Kola i Devina Vilijamsa.

Tim Željka Obradovića je pred gostovanje drugoplasiranom CSKA zadržao dve pobede viška i u Moskvi će imati priliku da obezbedi prvo mesto pred Top 8 fazu, odnosno četvrtfinalne plej-of serije.

Budućnost posle dve serije od po šest poraza (od prvog do šestog i od 12. do 17. kola Evrolige), sada ima niz od sedam neuspeha i pokušaće da ga prekine u četvrtak u "Morači" protiv Efesa, kako bi gostovanje Cedeviti i start ABA plej-ofa dočekala u boljem raspoloženju.

Trener "plavih" Jasmin Repeša trudio se da iskoristi visinsku prednost svog tima, koji je u konačnom zbiru izgubio skakačku bitku, ali su Bitadze, Filip Barović i Erl Klark sa čak 10 lopti uhvaćenih u fazi napada obezbedili svom timu više šuteva, što se dosta dugo odražavalo na rezultat.

Budućnost je u 17. minutu bila na rekordnih "plus 10" (26:36), da bi Fener u trećoj četvrtini prikazao mnogo ozbiljnije i angažovanije lice od onog iz prvog dela meča, ali nije mogao tek tako da pronađe željeni napadački ritam.

Evropski vicešampion jeste brzo napravio preokret, ali su Bitadze i drugovi uspevali da se održe u "egalu", pa i da serijom od 10:2 ponovo steknu lepu prednost (60:64).

Međutim, posle šest postignutih poena u prvih 100 sekundi poslednje deonice, do kraja meča ubacili su još samo tri i morali da "potpišu" kapitulaciju.

FENERBAHČE: Kalinić 14 (šut za dva 3/3, trojke 2/3, 6sk, 3ukr, 3izg), Veseli 13 (9sk, 4as), Dikson 11 (4as), Slukas 11 (3izg), Grin 9, Gudurić 6 (za dva 3/4, trojke 0/2, 5sk, 3as), Meli 6, Guler 4, Duverioglu 2, Datome.

BUDUĆNOST: Džekson 2 (3sk, 2as), Su. Šehović, E. Klark 20 (5sk), Barović 10 (5sk, 2blk), K. Klark 6 (6sk, 4izg), Se. Šehović, Gordić 5 (10as, 3izg), Bitadze 11 (7sk), Popović 10, Bel 3, Nikolić.

Real - Armani 21.00

TABELA: Fenerbahče 23-4, CSKA 21-6, Real 20-6, Efes 17-10, Barselona 16-11, Baskonija 14-12, Armani 14-12, Olimpijakos 14-13 (plej-of), Panatinaikos 13-13, Makabi 12-14, Bajern 12-15, Žalgiris 11-15, Himki 9-17, Gran Kanarija 7-20, Budućnost 6-21, Darušafaka 3-23.