"Clutch" MZT do brejka u Sarajevu (FOTO, VIDEO)

Makedonci su poenima Lestera Medforda u posljednjoj sekundi došli do vođstva u seriji protiv Sparsa.

Tim Đorđija Kočova je odlično ušao u plej of!

U punoj dvorani "Novo Sarajevo" na Grbavici gosti su u neizvjesnoj završnici savladali Sparse i poveli u seriji koja se igra na dvije pobjede.

Sarajlije su branile posljednji napad gostiju i svoje vođstvo i ispustile su ga, hicem iskusnog Amerikanca za prvo i jedino vođstvo tima iz Skoplja!

SPARS - MZT 70:71 (19:9, 23:18, 14:26, 14:18)!

Sarajlije su odlično otvorile meč i već nakon prve dionice imale dvocifrenu prednost, a na poluvremenu i plus 15 (42:27).

Ipak, u trećem kvartalu Makedonci su odigrali mnogo bolje pa se u posljednjih deset minuta ušlo se s prednošću Sparsa od tri poena viška, 56:53.

Gosti na četiri minute do kraja susreta serijom od 9:0 dolaze do izjednačnje, ali Sarajlije odbijaju napad i ponovu stiču šest poena viška.

Ali, u posljednjih 37 sekundi Sparsi ulaze sa poenom prednosti i posjedom, ali je Almir Hasandić nerezonski šutirao trojku preko ruke u 11. sekundi napada i dao priliku MZT-u za pobjedu.

Lester Medford je "iscijedio" napad do kraja i pogodio sa vrha "kapice" u posljednjoj sekundi za pobjedu MZT-a.

Pogledajte...

Drugi meč igra se u nedjelju u Skoplju u 17 časova (TV Arena sport), a "majstorica" je na rasporedu u četvrtak, 28. marta u Sarajevu u 18 (Arena sport).

U situaciji "biti ili ne biti" je i čačanski Borac koji je danas poražen od Primorske.

Kod Sparsa je najefikasniji bio Kenan Kamenjaš sa 15 poena, a posebno dobro je igrao u prvom dijelu. Kenan Bajramović je ubacio 10 poena, a Ibrahim Durmo i Nemanja Protić po devet.

U pobjedničkom timu su se istakli Marko Simonovski, Ive Ivanov i Lester Medford koji su postigli po 13 poena.

Spars: Durmo 9, Zahiragić 3, Vrabac, Jovanović 6, Grubelič 2, Manjgafić, Hasandić 6, Kamenjaš 15, Protić 9, Albijanić 7, Glogovac 3, Bajramović 10.

MZT: Mitev, Vudard 7, Sokolov, Magdevski 5, Simonovski 13, Bojić 8, Mladenovski, Stojanovski, Medford 13, Ivanov 13, Samardžinski 12.