Lučić i Koponen junaci, Bajern "preživeo"

Iskusni finski bek uz zvuk sirene postigao koš za pobedu nad Barselonom.

Bajern je u duel sa Barselonom ušao sa pet poraza u poslednjih šest kola Evrolige, samo sa teoretskim izgledima za plasman u Top 8 fazu.

Vladimir Lučić i Peteri Koponen postarali su se da njihov tim ostane u trci bar još 24 sata.

Bajern je košem finskog veterana sa poludistance savladao Katalonce rezultatom 73:71 (18:19, 14:17, 17:20, 24:15), nakon što je nadoknadio "minus 11" iz 31. minuta.

Barsa je vodila 49:60 i išla ka pobedi u Minhenu, da bi izabranici Dejana Radonjića serijom od 11:0, u režiji Koponena i Derika Vilijamsa, preokrenuli na 65:63, tri minuta pre kraja.

Barsa je u rezultatskoj "klackalici" vratila prednost (65:67), a onda je Lučić 10 sekundi pre kraja ubacio trojku za 70:67 i tako poslao u zaborav sopstvenih 1/8 iz igre, koliko je šutirao do tog momenta.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj...

Činilo se da će u penal-završnici profitirati gosti, jer su Toma Ertel i Jaka Blažič šutirali 4/4, a Nihad Đedović na drugoj strani 1/2. Utakmica je bila na ivici da ode u produžetak (71:71), ali Koponen je mirnom rukom uspeo da "zaprži čorbu" svom prethodnom klubu, iz koga je letos stigao u Minhen.

Tim Svetislava Pešića ovim porazom je izgubio sve šanse da osvoji četvrto mesto i obezbedi prednost domaćeg terena u četvrtfinalu plej-ofa. Ipak, ne treba sumnjati da će Katalonci u poslednja dva kola, na svom parketu protiv Budućnosti i Himkija, uraditi sve da na kraju budu bar peti i da tako u Top 8 izbegnu Real i CSKA.

Što se tiče Bajerna, do kraja mu predstoje gostovanje Darušafaki i meč protiv Gran Kanarije kod kuće. Pored te dve pobede, biće mu potrebno da Armani, Baskonija, Olimpijakos i Panatinaikos dožive što više poraza. Ko zna...

Bajern - Barselona 73:71, Evroliga 2018-19 28. kolo
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

BAJERN: Koponen 14, Buker 14, Vilijams 11 (5sk), Jović 10 (šut za dva 2/4, trojke 2/2, 4sk, 4as), Bartel 9 (4sk), Lučić 7 (za dva 1/4, trojke 1/5, 5sk, 6as), Radošević 4, Lo 2, Đedović 1 (6sk, 4as), Amejz 1, Dangubić (2as).

BARSELONA: Tomić 13 (6sk, 5as), Ertel 13 (4izg), Singlton 12 (6sk), Ribas 10 (3sk, 4as), Blažič 10, Klaver 7 (5sk, 3ukr), Pangos 3 (3as), Oriola 3.