Makabi i Žalgiris i dalje vjeruju u Top 8

Izraelci i Litvanci uspjeli da pobijede u 28. kolu Evrolige i da sačuvaju nadu da u posljednja dva kola mogu da se domognu mjesta koje vodi u plej-of.

Evroliga - Himki - Makabi 71:76 Žalgiris - Darušafaka 94:67 Izvor: MN PRESS

Makabi je pobjedom u gostima protiv Himkija zadržao nadu da može do Top 8 Evrolige.

"Ponos Izraela" dva kola prije kraja ima 13 trijumfa i 15 poraza, odnosno jednu pobjedu zaostatka za devetopasiranim Olimpijakosom, kao i Panatinaikosom, Milanom i Baskonijom, koji imaju i meč manje.

Izraelci su u Rusiji uspjeli da pobijede 76:71 (15:24, 25:15, 19:16, 17:16), poslije vrlo loše odigranog prvog perioda utakmice. Iako su nakon deset minuta imali deset poena zaostaka, do poluvremena je Makabi stekao poen prednost.

Majkl Rol bio je prvi strijelac Makabija sa 17 poena, koliko je postigao i Aleksej Šved iz Himkija.
U gostujućem sastavu istakao je i Džoni Obrajant sa 16 poena i 11 skokova.

Iste ambicije gaji i Žalgiris
.

Litvanci su imali imperativ protiv Darušafake, dovoljno da se "fenjeraš" ne provede baš najbolje u Kaunasu. Žalgiris je ubedljivom pobjedom 94:67 (22:18, 27:12, 19:16, 26:21) sačuvao šanse za plej-of.

U ekipi Žalgirisa 11 igrača se upisalo među strijelce, a najefikasniji je bio Brendon Dejvis sa 13 poena. Po 12 poena postigli su Dion Tompson, Nejt Volters i Arturas Milaknis.
Takođe i u turskom timu poene je postiglo 11 igrača, a jedini sa dvocifrenim brojem bili su Džeremi Evans sa 14 i Muhmed Bajgul sa 11 poena.

TABELA:
Fenerbahče 23-5, CSKA 22-6, Real 21-7, Efes 18-10, Barselona 16-12, Baskonija 15-13, Armani 14-13, Panatinaikos 14-13 (plej-of), Olimpijakos 14-14, Žalgiris 13-15, Makabi 13-15, Bajern 13-15, Himki 9-19, Gran Kanarija 7-20, Budućnost 6-22, Darušafaka 4-24.