Poruka ruskih navijača Srbima i goleada u Kazahstanu

Kazahstanci brzo spušteni na zemlju posle velike pobede nad Škotskom.

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri iz Kazahstana kada su u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. savladali Škotsku kod kuće 3:0, ali brzo su ih reprezentativci Rusije vratili u realnost.

Samo tri dana kasnije, ponovo u Astani, domaćin je poražen ubedljivih 0:4.

Dvostruki strelac za Ruse u prvom delu bio je Denis Čerišev, u 19. i drugom minutu nadoknade, a po povratku sa odmora pogodio je i Artem Dzjuba (52), dok je tačku na rezultat autogolom u 62. minutu stavio Abzal Bejsebekov.

Rusi su ovom pobedom zalečili rane iz poraza od Belgije u petak, kada je u Briselu bilo 3:1 za domaću selekciju.

U junskim duelima, Rusi će igrati kod kuće protiv San Marina i Kipra, dok će Kazahstanci ići u goste kod Belgije i ugostiti San Marino.

Pored toga što su uživali u goleadi i pobedi svog tima, ruski navijači potrudili su se da osude NATO bombardovanje Srbije na 20. godišnjicu.

Oni su pre utakmice, kao i kasnije na tribinama, razvili transparent na kom piše: "Ne zaboravi nikad 24.3.1999". Konkretno, transparent su doneli navijači Spartka iz Moskve, koji su u bratskim odnosima sa navijačima Crvene zvezde.