"Petarda" u Podgorici, Francuzi odgovorili Turcima

Crnogorci pogotkom samo razljutili Engleze.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo rezultati  Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Odličan prodor i lijep šut Marka Vešovića u 17. minutu podigli su na noge gledaoce na tribinama stadiona u Podgorici, ali Englezi su ih brzo spustili i utišali.

Čak pet lopti završilo je do kraja kvalifikacione utakmice za Evropsko prvenstvo 2020. iza leđa Danijela Petkovića, za pobjedu gostiju 5:1 (2:1).

Prvo je Majkl Kejn u 30. minutu, udarcem glavom na centaršut iz prekida, donio izjednačenje svom timu, a do odlaska na odmor viđen je preokret, pošto je Ros Barkli u 39. minutu skrenuo loptu u mrežu poslije šuta Deklana Rajsa.

Bio je to Barklijev prvi od dva gola ove večeri. Drugi je uslijedio u 59. minutu, poslije lijepe akcije engleskih reprezentativaca, a sličan gol dao je i Hari Kejn u 71. minutu, kada se skoro pa ušetao u gol Crne Gore.

Konačan rezultat postavio je Rahim Sterling poslije odličnog dodavanja Džordana Hendersona u 81. minutu.

Opširnije o ovoj utakmici možete čitati na Mondo.me.

Ubjedljivi u drugom kolu bili su i svjetski prvaci, Francuzi, koji su kod kuće pobijedili Island 4:0.

Najprijatnije iznenađenje prethodnog Evropskog prvenstva, igranog baš u Francuskoj, ovaj put nije ostavilo pozitivan utisak. Za to su se pobrinuli Samuel Umtiti (12), Olivije Žiru (68), Kilijan Mabape (78) i Antoan Grizman (84).

Bio je to odgovor "trikolora" na nešto raniju pobjedu Turske identičnim rezultatom protiv Moldavije, pa nas u junu čeka derbi između ove dvije selekcije, koji će biti igran u Bujukšehiru (bar po trenutnim najavama).