Šampion se budi, Zrinjskom tri boda na "Koševu"!

Autori mondo.ba Autori Fena

Gosti iz Mostara bolji u derbiju 24. kola Premijer lige BiH.

Fudbaleri Zrinjskog večeras su na "Koševu" pobijedili Sarajevo 1:0 (0:0), u derbi susretu 24. kola BH Telecom premijer lige BiH.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Staniša Mandić u 52. minutu.

Aktuelani prvak BiH nakon tri poraza i jednog remija, ostvario je prvu pobjedu ove sezone nad liderom na tabeli i devet kola prije kraja prvenstva produžio neizvjesnost u borbi za titulu, smanjivši zaostatak na samo šest bodova.

Derbi u prvom poluvremenu nije ispunio očekivanja, a jedinu ozbiljniju priliku da dođe u vođstvo domaća ekipa imala je u 37. minuti kada je Miloš Stanojević snažno šutirao s vrha šesnaesterca, ali je golman Mostaraca Ivan Brkić sjajno intervenisao.

Pobjednički gok "plemići" su postigli u 52. minuti.

Ubačanu loptu iz kornera Ivan Čurjurić glavom je uputio ka golu, Vladan Kovačević nakratko je zaustavio loptu, a nakon nespretne reakcije Anela Hebibovića u gužvi ispred gola najbolje se snašao Staniša Mandić i ugurao loptu u mrežu.

Nakon primljenog gola Sarajevo je u nastavku igralo dosta ofanzivnije, ali sa samo dvije nešto ozbiljnije prilike Hebibovića u 54. minuti iz slobodnog udarca i Velkoskog u 77. minuti.

Do kraja susreta gostu su se uspjeli odbraniti i sa "Koševa" odnijeti velika tri boda.

Igrače "bordo" tima u naredna dva kola očekuju još dva derbija - 6. aprila na "Grbavici" sastaju se sa s gradskim rivalom Željezničarom, a 14. aprila na "Koševu" dočekuju Široki Brijeg.