Osim predosjetio: Željo poveo, pa stao u Gabeli!

Novi, četvrti remi u 24. kolu Premijer lige BiH.

Da je Amar Osim znao šta govori kada je u najavi utakmice rekao da Željezničar nije favorit protiv GOŠK-a, potvrdila je današnja utakmica u Gabeli, koja je završena bez pobjednika 1:1 (0:1).

Iako su sarajevski "plavi" vodili na poluvremenu protiv pretposljednje ekipe na tabeli, nisu uspjeli da sačuvaju prednost, pa su na kraju morali da se zadovlje bodom osvojenim na stadionu "Perica Pero Pavlović".

Ermin Zec lijepo je pogodio sa ruba šesnaesterca u 31. minutu i donio prednost Željezničaru, ali su domaći u nastavku uspjeli da anuliraju taj pogodak.

Golman gostiju Vedran Kjosevski skrivio je jedanaesterac oborivši Josipa Ereiza, a Mirsad Ramić bio je precizan sa "kreča" i GOŠK-u donio izjednačenje. Ispostaviće se kasnije i bod.

Imali su domaći mnogo prigovora na suđenje glavnog arbitra Luke Bilbije iz Prijedora, a trener Gabeljana Stanko Mršić zbog toga je isključen u 77. minutu.

Do kraja nije bilo golova, a podjelom bodova sigurno ne mogu biti zadovoljni ni u jednom taboru.

Gabeljani ostaju u zoni ispadanja, dok su Sarajlije propustile priliku da na tabeli prestignu Široki Brijeg i osamostale se na trećoj poziciji koja vodi na međunarodnu scenu.

GOŠK - ŽELJEZNIČAR 1:1 (0:1)

GOŠK: Kozić, Karamarko, Hasanhodžić, Ereiz (73. Vego), Gržan, Đajić, Raguž, Vukoja, Ramić, Hasanović, Kovačić (30. Medak). Trener: Stanko Mršić.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Pavić, Šabanadžović, A. Zec (72. Ramović), Krpić, Mujezinović (53. Veselinović), E.Zec, Stanić, Bogičević, Hajdarević, Sipović. Trener: Amar Osim.