Benzema sprečio nesanicu Luke Zidana

Poslednjeplasirana Ueska bila na samo nekoliko minuta od boda u Madridu.

Remi Real Madrida kod kuće sa poslednjeplasiranim timom Primere prošle sezone bio bi prvorazredna senzacija. Danas je, međutim, situacija mnogo drugačija.

Usled slabih rezultata ove sezone u domaćem prvenstvu - kao posledica odlaska Kristijana Ronalda, promene trenera, povreda i loše forme pojedinih bitnih igrača - to što je Ueska bila na samo nekoliko minuta od 2:2 na Santjago Bernabeu nije nešto što bi izazvalo potrese u Madridu, ali svakako bi bilo okarakterisano kao sramota za "kraljevski klub".

Da ne bude tako i da Zinedin Zadin upiše i drugu pobedu u isto toliko utakmica od svog povratka na klubu, pobrinuo se Karim Benzema.

Iskusni Francuz bio je asistent, a onda i strelac odlučujućeg gola za 3:2 protiv uporne i borbene Ueske u poslednjoj utakmici 29. kola.

Sjajnom reakcijom u 89. minutu, kada je iskoristio prostor koji mu je ostavio protivnički defanzivac da uputi milimetarski precizan šut u dalji ugao, Benzema je doneo Madriđanima pobedu, iako je dugo izgledalo da do nje neće moći ove večeri.

Povrede su krojile sastav koji je izveo Zidan, a u odsustvu prvog golmana Kurtoe, Francuz je odlučio da "baci u vatru" svog 20-godišnjeg sina Luku, pa ga je prekomandovao iz B tima.

Nije mu to bio prvi nastup za slavni klub, debitovao je prošle sezone u reminju sa Viljarealom 2:2 u gostima, ali kako je počeo, verovatno će poželeti što pre da ga zaboravi.

Već u 3. minutu Kolumbijac Kučo Ernandez precizno je šutirao na dodavanje Ezekela Avile i matirao mladog Luku Zidana.

U 25. je Isko još jednom pokazao da mu prija povratak trenera pod čijom komandom je mnogo više igrao, pa se u drugoj uzastopnoj utakmici upisao u strelce.

Kada je u 62. minutu Dani Sebaljos iskoristio asistenciju Benzeme, činilo se da će Real rutinski privesti utakmicu kraju, međutim, uporni gosti uspeli su da stignu do izjednačenja. Ečeita se u 74. minutu sjajno ubacio iz drugog plana i udarcem glavom matirao Zidana.

Gostu su, ipak, pognutih glava napustili Madrid posle šuta Benzeme, a pitanje je hoće li se iduće sezone vraćati na Realov stadion, pošto im je devet kola pre kraja bezbedna zona udaljena velikih sedam bodova.

Gol Benzeme sigurno će i pomoći mladom Zidanu da večeras lakše zaspi...