Ludo kolo u Španiji: Pet golova u Bilbau i pobeda u 93'

Utakmice u "vanrednom" terminu izgleda su uticale na efikasnost u La Ligi pošto smo nakon fenomenalnog meča na "Madrigalu" i osam golova u duelu Viljareala i Barse, još pet videli na "San Mamesu".

Još jedan sjajan meč u 30. kolu La Lige!

Nije nadmašio spektakl u organizaciji Viljareala i Barselone (4:4) iz prethodne večeri, ali su Atletik Bilbao i Levante odigrali sjajan meč u kome je viđena prava drama u finišu, kao i čak pet pogodaka, jedan više u mreži gostiju.

Činilo se da Bilbao mirno "krstari" ka pobedi pošto su posle prvih pola sata meča imali 2:0, ali je Levante uzvratio u nastavku, no ostalo je dovoljno vremena da se domaći vrate.

Iker Munijain je u 93. minutu pogodio sa "bele tačke" i doneo pobedu svom timu.

ATLETIK BILBAO - LEVANTE 3:2 (2:0)

Ovim trijumfom tim iz Baskije je još jednom potvrdio da je u konkurenciji za "Izlazak u Evropu" pošto imaju 43 boda, koliko su sakupili i Valensija i Sevilja sa utakmicom manje, a ne tako davno, u decembru, bili su u opasnoj zoni.

Na svom "San Mamesu" su poveli u 5. minutu golom Jurija Berčičea posle sjajnog pasa Kordobe, a isti igrač je prebacio loptu za Injakija Vilijamsa sa levog na desni bok u 27. minutu.

Ipak, mladi napadač Atletika nije postigao gol nego je za njega zasluge "pokupio" golman Fernandez pošto ju je skrenuo u sopstvenu mrežu, ali se njegova ekipa u drugom poluvremenu digla i stigla do smanjenja rezultata u 51. minutu iz penala Rođera.

Stadion je utihnuo u 90. minutu kada je urugvajski fudbaler Kabaso pogodio glavom za izjednačenje, ali samo tri minuta kasnije Bilbao je poveo iz penala koji je napravio Moses Simon.

Arbitar je konsultovao i VAR, ali nije bilo dileme...