Leganes nije naivan, Real opet nije uspio!

Ni šesti put ove sezone, u situaciji kada je imao zaostatak na poluvremenu, tim iz Madrida nije smogao snage da napravi preokret.

Real Madrid ostao je bez dva (planirana) boda!

Ni šesti put ove sezone, u situaciji kada je imao zaostatak na poluvremenu, tim iz Madrida nije smogao snage da napravi preokret (dva remija i četiri poraza), pa je na posljednja dva gostovanja osvojio samo bod.

Ekipa Zinedina Zidana remizirala je sa Leganesom 1:1 (1:0), u posljednjem meču 32. kola Primere.

Bio je to prvi remi ove dvije ekipe u istoriji, nakon što je u prethodnih 11 susreta Leganes trijumfovao dva, a Real 11 puta.

Prvi šut u okvir gola Kejlora Navasa, fudbaleri Leganesa pretvorili su u vođstvo. Iako su Madriđani imali terensku inicijativu u prvom dijelu, ipak su na pauzu otišlo s golom minusa. Za vođstvo domaćih pogodio je Đonatan Silva.

Već na početku nastavka, stvari su vraćene na početak.

Luka Modrić poslao je sjajan pas, a Karim Benzema tek iz drugog pokušaja uspio da savlada raspoloženog Ivana Kueljara i izjednači na 1:1.

Ipak, uprkos nekoliko prilika na obje strane, rezultat se nije promijenio, pa je Real propustio šansu da se gradskom rivalu Atletiku približi na samo dva boda.