Peta, lakat i Arsenal je opet na svom mestu!

"Tobdžije" slavile na teškom gostovanju i vratile se na poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Arsenal "štuca", ali ne odustaje.

Ekipa Unaija Emerija brzo se oporavila od kiksa u prošlom kolu i nakon trijumfa protiv Napolija u Ligi Evrope (2:0) osvojila jako važna tri boda:

Votford - Arsenal 0:1 (0:1)

Napadač gostiju Pjer Emerik Obamejang bio je u 10. minutu na pravom mestu, na ivici peterca, gde ga nije očekivao golman domaćih Ben Foster dok je izbijao loptu. Iskusni čuvar mreže je pokušao da je šutne, ali je pogodio "špica" u postavljenu petu i potom gledao kako lopta ulazi u mrežu...

Ispostavilo se da je u tom trenutku postavljen konačan rezultat, kojim su "tobdžije" napravile korak od dva mesta na tabeli i zauzele četvrtu poziciju - poslednju koja iz Premijer lige vodi u Ligu šampiona.

Samo minut kasnije, težak početak utakmice postao je još gori za domaće, jer je centarfor domaćih Troj Dini dobio direktan crveni karton zbog udaranja laktom u lice veziste gostiju, Lukasa Toreire...

Bio je to drugi i ispostavilo se - odlučujući udarac, od kojeg se igrači Votforda nisu oporavili do kraja, na radost gostiju iz Londona.