Pola čovek, pola opstanak: Jago Aspas!

Nestvarno je šta ove sezone u dresu Selte radi omaleni napadač.

Teško je pronaći reči kojima bi se moglo opisati kako ove sezone igra Jago Aspas i, važnije od toga, koliko znači za Seltu u njenoj borbi za opstanak u Primeri.

Sastav iz Viga doputovao je 22. decembra na "Kamp nou" kao deseti na tabeli, sa skorom 5-6-5 i planovima za plasman u Evropu, ali kada se u drugom poluvremenu utakmice završene rezultatom 2:0 povredio upravo Aspas - koji je do tog trenutka imao deset golova i dve asistencije u prvenstvu - stvari su naglo krenule po lošem.

Koliko?

Do 16. marta i gostovanja na "Santijago Bernabeu" stadionu u prestonici, gde je i Real Madrid pobedio svetlo plave rezultatom 2:0, ekipa trenera Frana Eskribe pala je na 18. mesto i sa skorom 1-1-9 ostvarenim između dva najteža gostovanja umesto o Evropi, počela da razmišlja o Sekundi.

Jedina dobra stvar u tom trenutku bila je prisustvo Aspasa na treninzima, koji je nagoveštavao njegov povratak, a on se dogodio 30. marta kada je na "Balaidos" došao direktan konkurent u borbi za opstanak - Viljareal.

Aspas je na tom "biti ili ne biti" meču za Seltu postigao dva gola u pobedi od 3:2, a potom nastavio da rešeta mreže i asistira saigračima pa je Eskribin tim posle osvojena četiri boda za 12 kola, danas stigao do skora 3-1-1 sa oporavljenim Aspasom uz još jednu pobedu nad direktnim rivalom u crvenoj zoni.

Lemar odložio neminovno

Tomas Lemar postigao je jedini pogodak na "Ipurui" u popodnevnom terminu i tako donekle odložio neminovno - promociju Barselone u novog-starog šampiona Španije. Francuz je zatresao mrežu našeg reprezentativca Marka Dmitrovića u 85. minutu i postavio konačnih: Eibar - Atletiko Madrid 0:1 (0:0).

Ovaj 31-godišnji majstor fudbala postigao je gol za vođstvo u 34. minutu, a kada su Katalonci izjednačili početkom drugog poluvreme, asistirao je Sofijenu Bufalu u 69. minutu za konačnih: Selta - Đirona 2:1 (1:0) u meču 33. kola La Lige posle kojeg će se Vigo probuditi na 14. poziciji i sa tri boda više od Valjadolida, prvog tima ispod crte.

U pet utakmica od povratka na teren. novi-stari reprezentativac Španije dao je šest golova uz pet asistencija, uz podatak da u tom jednom porazu na "Metropolitanu" - od Atletiko Madrida rezultatom 2:0 - nije igrao zbog žutih kartona!

S njim na terenu Selta još nije izgubila u 2019. godini, osvojila je 10 od mogućih 12 bodova i slede joj vezana gostovanja Espanjolu i Leganesu pre nego 4. maja dočeka Barselonu na Jagovom "Balaidosu".