Pukla "petarda" - Napredak obrukao Vojvodinu

Ekipa iz Novog Sada doživela je potpuni debakl "pod Bagdalom".

Superliga Srbije 32. kolo Napredak - Vojvodina 5-0 Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Napretka iz Kruševca ubedljivo su pobedili novosadsku Vojvodinu na domaćem terenu rezultatom 5:0.

Domaći su bez većih problema uspeli da dođu do tri boda u utakmici donjeg dela plej-ofa Superlige Srbije. Do prednosti su došli već u sedmom minutu meča, Đorić je postigao gol za svoju ekipu i najavio pobedu svoje ekipe u ovom susretu.

Svega deset minuta posle vodećeg gola mladi vezista Igor Ivanović postigao je prvi od svoja dva gola na utakmici i na taj način postavio rezultat sa kojim će se otići na pauzu. Gosti su u prvom delu igr

e pružali dostojan otpor, ali nisu mogli da dođu u bolje prilike za postizanje gola.

Napredak je dobro počeo i drugo poluvreme, ponovo im je trebalo sedam minuta igre da bi postigli pogodak, strelac je bio devetnaestogodišnji Andrej Ilić i već tada je bilo jasno da će sva tri boda ostati u Kruševcu.

Nastavila je ekipa Milorada Kosanovića sa napadima, a do još ubedljivije prednosti došli su drugim golom Ivanovića u 73. minutu. Tačku na ovaj susret stavio je Ndiaje koji je postigao peti pogodak za svoj tim u 86. minutu i dodatno produbio rane Vojvodine.

Kruševački tim je ovom pobedom preskočio Proleter na šestom mestu plej-ofa Superlige i sada imaju dva boda prednosti i utakmicu više od novosađana, dok su gosti usled poraza ostali na osmom mestu.