Ajoze Perez za miran finiš sezone

Španac sa tri gola donio važnu pobjedu "svrakama".

Drugu utakmicu zaredom, Njukasl je upisao pobjedu i - čini se - prebrinuo briku o opstanku u Premijer ligi.

Het-trikom Ajozea Pereza, "svrake" su na svom terenu savladale Sautempton 3:1, pa sada imaju 10 bodova više od "davljenika" Kardifa, koji je trenutno prvi konkurent za ispadanje uz već prežaljeni Fulam i Hadersfild.

Do kraja sezone ekipa Rafe Beniteza igraće još protiv Brajtona u gostima, Liverpula kod kuće i Fulama u gostima, tako da ne bi trebalo da prokocka stečenu prednost.

Za razliku od Njukasla, Sautempton će strepeti još neko vrijeme, jer ima pet bodova više od pomenutog Kardifa koji, doduše, u nedjelju dočekuje zahuktali Liverpul.

Gosti su u 59. minutu preko Lemine stigli do pogotka nade, nakon što je Španac u prvom poluvremenu (27. i 31. minut) donio lijepu prednost svom timu, ali je ponovo Perez u 86. riješio pitanje pobjednika.