Poslije sedam godina: "Brejk" Jokića i Nagetsa

Srpski centar sjajnom partijom predvodio Denver do pobjede u San Antoniju, kojom je vraćena prednost domaćeg terena u prvoj rundi plej-ofa.

Plej-of serija Denvera i San Antonija vraćena je na početak!

Nagetsi su poslije lošeg starta i "minus 12" u prvoj četvrtini (34:22) zaigrali maestralno i na čelu sa Nikolom Jokićem (29p, 12sk, 8as) stigli do ubjedljive pobjede na gostujućem parketu - 103:117.

Drugu i treću dionicu riješili su u svoju korist čak sa 45:69.

Time su anulirali "brejk" Spursa iz prve utakmice, izjednačili na 2:2 i imaće priliku da u noći između utorka i srijede u Denveru potpuno preuzmu inicijativu. Podsjećamo da je za prolaz u sljedeće kolo potrebno zabilježiti četiri pobjede.

Zanimljivo je da su Nagetsi na trijumf u San Antoniju čekali više od sedam godina, preciznije od 4. marta 2012, kada je na njihovoj klupi sjedio Džordž Karl, a startnu petorku činili Loson, Aflalo, Bruer, Herington i Farid.

San Antonio - Denver 103:117 (2:2) NBA plej-of 2019 Nikola Jokić 29 poena i 12 skokova
Izvor: Youtube/Ximo Pierto

Pored Jokića, sjajne partije su pružili Džamal Marej (24p, 6as) i dojučerašnji "rezervista" Tori Krejg (18p, 8sk, 2ukr, trojke 5/7), koga je trener Majk Meloun prekomandovao u startnu petorku.

Vil Barton preselio se na klupu i to mu je pomoglo da bude najkorisniji za ekipu u dosadašnjem toku serije, sa 12 poena i četiri skoka za 15 minuta. Barton je promašio svih sedam šuteva za dva poena, ali je u trojkama bio nepogrešiv, 3/3.

Kod domaćina, koji je propustio šansu da dođe do tri "meč lopte" za polufinale Zapada, izdvojio se Lamarkus Oldridž (24p, 9sk), dok je drugi lider ekipe, Demar Derozan (19p, 5sk, 5as), u finišu platio danak nervozi. Poslije faula u napadu bacio je loptu u pravcu sudije i pet minuta prije kraja utakmice zasluženo bio isključen.

Nagetsi su razliku napravili odličnim procentom šuta za tri (15/31), dok su "mamuze" u tom elementu bile krajnje neubjedljive sa pet trojki iz 17 pokušaja.