Kao da niko neće u Ligu šampiona...

Četiri gola za 24 minuta, a onda ataci Čelsija koji nisu zavšeni pogocima.

Niko od timova koji se bore za Ligu šampiona, pored Mančester sitija i Liverpula koji su "zakucani" na prve dve pozicije, nije slavio u 35. kolu Premijer lige!

Totenhem, Arsenal i Mančester junajted su poraženi, dok je Čelsi u jedinom meču odigranom ovog ponedeljka zabeležio samo remi na "Stamford bridžu" protiv Barnlija (2:2), a konačan rezultat utakmice postavljen je već u 24. minutu meča.

Obe ekipe su vodile po jednom u tom periodu, a Čelsi će više žaliti za propuštenim šansama pošto se ovako, iako skokom na četvrto mesto, malo udaljio od "vize" za Ligu šampiona.

Trenutno imaju 67 bodova, koliko i Totenhem, dok su za po bod, odnosno tri, lošiji Arsenal i Junajted, s tim da svi pomenuti timovi imaju meč manje od Čelsija.

Barnli je poveo već u 8. minutu, kada su prvi put praktično prešli polovinu terena, pošto je Džef Hendrik na ivici kaznenog prostora sačekao loše izbačenu loptu Sezara Aspilikuete i "uhvatio volej" koji je završio u mreži Kepe Arizabalage.

Ništa se ne može zameriti najskupljem golmanu svih vremena, ispružio se koliko je dugačak, ali i te kako se može prigovoriti Iguainu koji je pobegao iz bloka kad je video da je jak šut.

Ipak, na potpuni preokret se čekalo samo šest minuta!

Već u 12. minutu je Ruben Loftus-Čik izdržao nekoliko duela, dodao na levu stranu za Edena Azara koji je "nadriblao" sve koji su mu prišli, a onda je pružio idealan pas za Kantea koji je šutirao iz prve i poravnao rezultat na "Bridžu".

Još lepša akcija viđena je u 14. minutu kada su u kaznenom prostoru kombinovali Aspilikueta i Iguain, kapiten Čelsija je petom uposlio napadača, a onda "bomba" u bliži ugao!

Ali nije se tu završilo...

Samo deset minuta kasnije Ešli Barns je posle "glavometa" u kaznenom prostoru Čelsija, nakon prekida, iskoristio novu neopreznost čitave odbrane i matirao je Kepu Arizabalagu za poravnanje rezultata.

Čelsi je dominirao do kraja utakmice i imao još nekoliko šansi preko Gonzala Iguaina, ali nisu imali snage da "dokrajče" Barnli, dok je na kraju utakmice umalo izbila i tuča.

ČELSI DO KRAJA SEZONE: Junajted (G), Votford (D) i Lester (G).
TOTENHEM DO KRAJA SEZONE: Brajton (D), Vest Hem (D), Bornmut (G) i Everton (D).
ARSENAL DO KRAJA SEZONE: Vulverhempton (G), Lester (G), Brajton (D) i Barnli (G).
MANČESTER JUNAJTED DO KRAJA: Siti (G), Čelsi (D), Hadersfild (G) i Kardif (D).

*Totenhem, Arsenal i Čelsi igraju i najmanje još dva meča u Evropi.