Remi po mjeri Širokog

Podjela bodova u derbiju 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Širokog Brijega.

Remijem su zadovoljniji u Širokom Brijegu!

Susret je protekao u terenskoj inicijativi domaćeg tima koji je imao mnogo više prilika, dok su se gosti uglavnom branili, mada su u finišu propustili veliku priliku da sa Grbavice odnesu sva tri boda.

Večeras, na "Grbavici":

Željezničar - Široki Brijeg 0:0

Prvi put domaći su zaprijetili u 5. minutu preko Mujezinovića, koji je nakon centaršuta Zajmovića šutirao glavom pored gola.

U 16. Veselinović je ubaci iz slobodng udarca sa desne strane, u šesnaestercu je najviše skočio Krpić ali je šutirao direktno u dobro postavljenog golmana Bilobrka.

Jedinu šansu u prvom dijelu Široki je imao u 26. preko Babića, koji je šutirao sa 20 metara, oštro ali preko gola.

Najbolju priliku Željezničar je imao u 38. kada je Sipović izbjegao ofsajd zamku igrača gostujućeg tima i glavom zahvatio dubinsku loptu, ali je šutirao tik pored stative.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija Željezničara koji su svim snagama nastojali doći do pogotka. U 55. Sadiković šutira sa 18 metara, ali preko gola. Tri minuta kasnije Veselinović je dobro ubacio u peterac, Krpić je skočio i šutirao glavom, ali neprecizno.

Asim Zec u 77. pogodio je spoljni dio mreže, a u 83. minuti Simović propušta najbolju priliku za svoj tim kada šutira glavom, nakon ubacivanja Veselinovića, ali direktno u golmana Bilobrka.

Najbolju priliku na utakmici ipak su imali gosti u 84., kada je Jurić iskoristio grešku Sipovića i Bogićevića, izašao sam pred gol ali loše šutirao, direktno u golmana Fejzića.

Na kraju je ostalo 0:0 te su trećeplasirani Širokobriježani zadržali četiri boda prednosti nad Željezničarom koji je ostao na četvrtom mjestu.