Arsenala se niko ne plaši: Tri za poluvreme!

"Tobdžije" su u tri dana primile šest golova i osvojile nula bodova, pa će Čelsi do daljeg biti četvrti na tabeli iako je u isto vreme osvojio samo - bod.

Serijom dobrih rezultata na "Emirejtsu", fudbaleri Arsenala uspevali su ove sezone da "zamaskiraju" očajne rezultate na gostovanjima u Premijer ligi i nadoknade neke "brljotine" u Ligi Evrope, ali…

Tri večeri nakon što su primile tri komada kod kuće od Kristal Palasa, "tobdžije" su primile tri za poluvreme u Vulverhemptonu i nagovestile navijačima da bi predstojeći dvomeč sa Valensijom mogao da bude realniji put ka Ligi šampiona od završnice šampionata - 3:1 (3:0)!

Na poslednjih 11 gostovanja u ligi, Arsenal je pobedio dva puta i vratio kući devet od moguća 33 boda.

"Vukovi" portugalskog stručnjaka Nuna Espirita Santa nisu u sjajnoj formi dočekali ovaj susret, ali su im dve pobede nad Mančester junajtedom u kratkom razmaku - u FA kupu, pa Premijer ligi - davale samopouzdanje pred dolazak još jednog "top 6" tima na "Molino".

LIVERPUL SE UZALUD NADAO: PEP POKORIO "OLD TRAFORD"

Vulverhempton: Patrisio - Benet, Kodi, Boli - Doerti, Dendonker, Neves, Mutinjo, Honi - Himenez, Žota.

Arsenal: Leno - Mejtland-Najls, Sokratis, Košelni, Monreal - Toreira (Genduzi), Džaka - Mhitarjan (Mhitarjan), Ozil, Ivobi - Lakazet.

Na tribinama se ove srede uveče okupilo se 31.436 ljudi, većina ih se radovala golovima Rubena Nevesa u 28, Meta Doertija u 37. i Dioga Žote u drugom minutu nadoknade prvog dela igre što je Emerija nateralo na dve brze izmeme početkom drugog poluvremena.

Ulazak Seada Kolašinca i Matea Genduzija umesto Henrika Mhitarjana i Lukasa Toreire pomogao je gostima da zaustave nalete "vukova" i dobiju poneki duel na sredini terena, a onda u 80. minutu preko Sokratisa Papastopulosa stignu do utešnog pogotka pred povratak vozom u London.

Ove srede uveče u Madridu tri gola primio je i Arsenalov rival u predstojećem polufinalu Lige Evrope.

Tabela: Mančester siti 89, Liverpul 88, Totenhem 70, Čelsi 67, Arsenal 66, Mančester junajted 64, Vulverhempton 51, Votford 50, Everton 49, Lester 48, Vest Hem 43, Kristal Palas 42, Njukasl 41, Bornmut 41, Barnli 40, Sautempton 37, Brajton 31, Kardif 31, Fulam 23, Hadersfild 14.

Parovi 36. kola (26. - 28. april): Liverpul - Hadersfild, Totenhem - Vest Hem, Kristal Palas - Everton, Fulam - Kardif, Sautempton - Bornmut, Votford - Vulverhempton, Brajton - Njukasl, Lester - Arsenal, Barnli - Mančester siti, Mančester junajted - Čelsi.