Semberski derbi pred 30 gledalaca!

Mizerna posjeta na prvoligaškim terenima Republike Srpske!

Prva liga RS 24. kolo mizerna posjeta Izvor: MONDO/Nikola Kulaga

Šest duela 24. kola Prve lige RS, odnosno druge runde Lige za prvaka i Lige za opstanak posmatralo je ukupno 620 gledalaca, odnosno 103 po susretu!

Mečevi Tekstilca i Sutjeske, odnosno Slavije i Alfa Modriče, u Ligi za opstanak, "privukli" su po 150 gledalaca, dok je komšijski, semberski derbi između Sloge i Podrinja u Velikoj Obarskoj posmatralo svega 30 gledalaca!

Još manje ih je bilo u Banjaluci, gdje je dvoboj Slobode i Drine gledalo 20 posjetilaca.

Poražavajuće zvuči podatak da je dva susreta u "gornjem" domu prvoligaškog fudbala Srpske gledalo ukupno 100 gledalaca, odnosno prosječno 50 po meću.

Sloboda - Drina (20)

Golom Nikole Mazića iz penala u 12. minutu Sloga je vodila protiv Podrinja, da bi u finišu prvog poluvremena meč nakratko prekinut zbog nevremena.

Sredinom nastavka tim iz Gornjeg Crnjelova stigao je do drugog gola, i to preko "rezerviste" Stevana Jovanovića, čime je pitanje pobjednika već tada bilo riješeno. Konačnih 3:0 postavio je Strahinja Macanović.

Domaću pobjedu slavio je i Željezničar, koji je na "Predgrađu" u smiraj meča došao do minimalnog slavlja protiv Rudar Prijedora.

Za tri boda banjalučkih "plavih" pobrinuo se Milan Milanović u 88. minutu.

Mečeve druge runde doigravanja večeras od 19 časova na Gradskom stadionu u Banjaluci zatvoriće Borac i Kozara.

PRVA LIGA RS - 24. KOLO:

Liga za šampiona (2. kolo):

Sloga - Podrinje 3:0 (1:0)
/Mazić 12 pen, Jovanović 66, Macanović 79/

Željeznicar - Rudar Prijedor 1:0 (0:0)

Borac - Kozara (19.00)

TABELA: Borac (-1) 58, Sloga 49, Rudar Prijedor 40, Željezničar 39, Kozara (-1) 30, Podrinje 29.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

U Ligi za opstanak, vrijedne bodove u Banjaluci upisali su fudbaleri zvorničke Drine, koji su porazili Slobodu iz Mrkonjić Grada 3:1.

Zvorničani su tako nastavili sa kvalitetnim izdanjima i sa dobrim šansama da ostanu u vrhu tabele dočekuju preostale susrete, dok Mrkonjićani tonu sve dublje i teško će izbjeći selidbu u niži rang.

Strijelci za goste bili su Nikola Vasiljević, Miloš Jokić i Stefan Spavojević, dok je utješni gol za Mrkonjićane postigao Mihajlo Savanović.

Petar Mrđan u ranoj fazi susreta u Istočnom Sarajevu doveo je Modričane u vođstvo, ali primljeni pogodak nije poremetio "sokolove", koji su u nastavku meča konstantno napadali gol gostiju.

Takva igra donijela im je izjednačenje i bod u finišu meča, kada je protivničku mrežu zatresao Japanac Rajbhandari Kebin Kentaro.

Modričani su tako ponovo propustili šansu da kao gosti savladaju Slaviju. Nedavno su vodili 2:0, ali ni to nije bilo dovoljno za slavlje jer je četa iz Istočnog Sarajeva, sa igračem manje, do remija 2:2 stigla u 95. minutu.

Tekstilac je pred svojim navijačima do prednosti protiv Sutjeske stigao autogolom na samom otvaranju meča. Nakon što je veći dio posla odradio Dragiša Stanić, defanzivac Fočaka Marko Mrgud nespretno je reagovao i pogodio sopstvenu mrežu.

Bio je to jedini gol u Derventi, pa su Drina, Tekstilac i Slavija sada izjednačeni sa po 28 bodova.