Sasuolo se spasio, Milenković i društvo pomogli

Fiorentina poražena na stadionu Artemio Franki od Sasuola, kojeg samo teorija dijeli od opstanka u Seriji A. Nikola Milenković i njegovi saigrači ispraćeni zvižducima.

Ni jedanaesterac ni poništen gol protivnika nisu bili dovoljni Fiorentini da savlada Sasuolo na svom terenu, pa čak ni da izvuče remi.

Sasuolo je golom Beradija iz 37. minuta stigao do minimalne pobjede u Firenci i tako produžio agoniju „viole“ koja nije slavila u posljednjih deset mečeva Serije A.

Tome je vjerovatno doprinijelo i emotivno pražnjenje poslije eliminacije u polufinalu Kupa Italije od Atalante, dok su fudbaleri u zeleno-bijelim dresovima silno željeli pobjedu kojom praktično opstaju u Seriji A.

Četiri minuta poslije pogotka Berardija Fiorentina je imala priliku za izjednačenje iz pomalo spornog jedanaesterca, ali je Konsilji odbranio udarac Veretua.

Neubjedljivu partiju fudbalera u ljubičastom, pa i Nikole Milenkovića, iskoristio je Demiral da u 59. Minutu povisi na 2:0 upravo pored srpskog štopera, međutim ovaj pogodak je nakon intervencije iz VAR sobe ipak poništen zbog minimalnog ofsajda.

Sasuolo je do kraja meča uspio da sačuva svoju mrežu i ovim trijumfom čak prestigne Fiorentinu na tabeli.

"Viola“ je imala dobar početak sezone, međutim udarni tandem Kjeza – Simeone  daleko je od golgeterske forme i Fiorentina je poslije serije  od deset mečeva bez pobjede i tri bez postignutog gola na svom terenu na razočaravajućem 12. mjestu na tabeli.

Stoga i ne čude zvižduci domaće publike u ponedjeljak uveče upućeni domaćim fudbalerima.

Sasuolo je na desetom mjestu i od cilja – opstanka u Seriji A dijeli ih samo teorija. Četiri kola prije kraja imaju 12 bodova više od Empolija koji bi do kraja morao da pobijedi sve utakmice da ih gurne u niži rang, pod uslovom da Sasuolo upiše sva četiri poraza.