"Dabl-dabl" Micića i 17 trojki Efesa za put na F4!

I deseta "majstorica" četvrtfinala plej-ofa Evrolige pripala je domaćinu. Na Fajnal foru u Vitoriji sledi okršaj istanbulskih timova.

Ekipa Efesa imala je tradiciju na svojoj strani pred peti, odlučujući meč Top 8 faze Evrolige protiv Barselone.

Počev od 2009, kada se četvrtfinale prvi put igralo do tri pobede, domaći timovi u "majstoricama" su imali skor 9:0, a od večeras on glasi 10:0!

Efes je ubacio 17 trojki iz 39 šuteva i pobedio Barselonu rezultatom 80:71 (23:28, 24:14, 14:15, 19:14), za ukupnih 3:2 u seriji.

Tim Ergina Atamana će na Fajnal foru u Vitoriji 17. maja odmeriti snage sa gradskim rivalom Fenerbahčeom, dok su drugi polufinalni par još prošle nedelje formirali CSKA i Real Madrid.

Vasilije Micić, koji je prošle sezone bio učesnik završnog turnira sa Žalgirisom, trijumfu Efesa doprineo je "dabl-dabl" učinkom.

Srpski plejmejker nanizao je 10 poena (sve u prvom poluvremenu) i 10 asistencija, čime je naneo značajnu "štetu" ekipi svog nekadašnjeg trenera, Svetislava Pešića.

Šejn Larkin (trojke 5/11) i Adrien Moerman (trojke 4/10) ubacili su po 18 poena, a Džejms Anderson i Rodrig Boboa po 11.

Poraženi tim predvodili su Toma Ertel i Kris Singlton sa po 12 poena, dok je Ante Tomić postigao 10.

Osim u trojkama, Efes je imao mnogo "jači" učinak sa linije za slobodna bacanja (13/16, naspram samo 3/5 Barselone), a gosti su dominirali u šutu za dva poena (22/44, Efes 8/15) i u skoku (21:35).

Efes je trajno preuzeo vođstvo trojkom Moermana u 18. minutu - 44:42.

Maksimalnih "plus 11" domaćin je imao u dva navrata, sredinom poslednje četvrtine (68:57, 70:59), ali su Katalonci zapretili trojkom Pau Ribasa minut i po pre kraja (75:71).

Efes nije iskoristio svoj naredni napad i dao je Barsi šansu da završnicu učini dramatičnom, međutim, Pešićevi izabranici su se spetljali, nisu stigli ni da upute šut za predviđene 24 sekunde, što je Moerman kaznio trojkom za nedostižnih 78:71.