Spala knjiga na jedno slovo, Đere ispao

Srpski teniser nije uspeo da na mastersu u Rimu ponovi prošlonedeljni uspeh iz Madrida.

Čast srpskog tenisa na turniru "Masters 1000" serije u Rimu, od srede će braniti samo Novak Đoković.

Nakon što je u prvom kolu odigrao odlično i pobedio Mihaila Kukuškina, Laslo Đere (32. na ATP listi) poražen je od 18. tenisera sveta, Nikolosa Basilašvilija iz Gruzije.

Za nešto manje od sat i po, Basilašvili je slavio rezultatom 7:5, 6:3.

Gruzijski igrač delovao je za nijansu sigurnije, imao je više brejk prilika i zasluženo prošao u osminu finala. Dok je u prvom setu Đere još mogao da uradi nešto više, u drugom je protivnik sve vreme kontrolisao meč i bio mu je dovoljan jedan brejk, za vođstvo od 3:2, da reši pitanje pobednika.

Đere je prošle nedelje u Madridu došao do trećeg kola, čak je protiv Marina Čilića bio bliži četvrtfinalu nakon prvog seta, ali nije uspeo da napravi iznenađenje.

Kuriozitet je da se Basilašvili u utorak revanširao za poraz pretrpljen krajem prošlog meseca, u četvrtfinalu turnira u Budimpešti, kada je Laslo pobedio u tri seta - 3:6, 6:2, 6:3.

Đoković nakon osvajanja turnira u Madridu, startuje u "večnom gradu" mečom protiv Denisa Šapovalova iz Kanade. Najbolji teniser sveta na teren će izaći u sredu, ali još nije definisan tačan termin.