Nemanja pogodio mrežu, ali ne i Ligu šampiona!

Hetafe se borio do kraja, ali će morati da se zadovolji Ligom Evrope.

Nemanja Maksimović postigao je prvenac u Primeri u poslednjem kolu sezone 2018-19!

Udarcem glavom na centaršut Anhela, 24-godišnji reprezentativac Srbije doveo ekipu u vođstvo u 76. minutu pred 13.600 oduševljenih navijača na "Alfonso Perezu", ali to ne bi bilo dovoljno za plasman u Ligu šampiona i da David Sorija nije uneo loptu preko gol crte tri minuta pre ulaska u poslednju nadoknadu vremena u ovom prvenstvu.

Bez remija u Valjadolidu ekipa trenera Pepea Bordalasa nije nikako mogla do četvrtog mesta, pa utoliko kiks golmana Sorije iz 87. minuta i gol Đerara Morena za drugo izjednačenje neće imati ozbiljne posledice po klub iz madridskog predgrađa: Hetafe - Viljareal 2:2 (1:1).

U isto vreme, golovima Karlosa Solera u 36. i Rodriga u 52. minutu ove subote popodne, "slepi miševi" odbranili su četvrtu poziciju i pridružili Barseloni, Atletiku i Realu u najjačoj evropskoj konkurenciji naredne sezone: Valjadolid - Valensija 0:2 (0:1).

Višam Ben Jeder i Munir El Hadadi razgalili su navijače na "Pichuanu", vratili petostrukog osvajača Lige Evrope u kvalifikacije za to takmičenje i ostavili Bilbao bez međunarodnog fudbala naredne jeseni: Sevilja - Atletik 2:0 (1:0).

Poraz Atletika iskoristili su "španci" iz Barselone, koji su iskoristili bolji međusobni skor sa rivalom iz Baskije i golovima Roberta Rosalesa i Vua Leija vratili evropski fudbal na "RCDE": Espanjol - Real Sosijedad 2:0 (0:0).

Maksimović je prošlog leta prešao iz Valensije u Hetafe za pet miliona evra, danas je odigrao 36. prvenstvenu utakmicu od 38 u sezoni i postigao prvi gol. Nijedan prvotimac Hetafea nije proveo više minuta na terenu od veziste reprezentacije Srbije.

Valensija je imala bolji skor od Hetafea, Hetafe od Sevilje, a Espanjol od Atletika, što je na kraju iscrtalo gornji deo konačne tabele La Lige za sezonu 2018/19 u kojoj je Barselona odbranila titulu prvaka, a ispalo Rajo Valjekano i Ueska.

Ostaje još da u terminu od 20.45 bude rešena poslednja dilema oko putnika u Segundu, Selta Vigo ili Đirona?

S obzirom na to da su ova dva tima poravnata u međusobnim duelima, svako je ostvario po pobedu uz gol-razliku 4:4, ukoliko rivali na kraju budu imali isti broj bodova presudiće ukupna gol-razlika u sezoni, a tu Katalonci ne stoje dobro.

Selta ima tri boda više, gol-razliku "minus 9" i utakmicu sa prežaljenim Rajo Valjekanom na svom "Balaidosu", dok Đironu očekuje gostovanje Alavesu sa gol-razlikom "minus 15".

Čudo nad čudima nije se dogodilo, iako je Rajo imao 0:2 na "Balaidosu", ali upravo je toliko bilo u korist Alavesa pre nego je Portu postigao počasni pogodak za Đironu pre povratka u niži rang - uz dva gola neponovljivog Jaga Aspasa došlo se do 2:2 u Vigu, dok je u Vitoriji ostalo 2:1 za Alaves.