Preokret Borca, Aničić "džoker" Vojvodića

Banjalučki Borac upisao i treću pobjedu u međusobnim duelima sa Slogom iz Gornjeg Crnjelova.

Prva liga RS - Borac - Sloga Gornje Crnjelovo 2-1 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Iako bez rezultatskog imperativa s obzirom da je već osigurala titulu prvaka i povratak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, ekipa Darka Vojvodića savladala je Slogu iz Gornjeg Crnjelovo rezultatom 2:1 (0:1) u meču šestog kola Lige za šampiona.

Banjalučani su do trijumfa stigli poslije vođstva gostiju i velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Poslije prvih 45 minuta meča na Gradskom stadionu u Banjaluci na semaforu je stajalo 0:1, jer je bivši igrač Borca Nikola Mazić zatresao mrežu Kenana Topolovića u 18. minutu.

Trener Borca početkom drugog poluvremena ubacio je u igru Mojovića, a nešto kasnije i Milutinovića i Aničića i ove izmjene urodile su plodom.

Aničić je u 73. donio Borcu izjednačenje, a samo dvije minute kasnije Šikanjić je zabio za 2:1 i potpuni preokret.

Ovo je treća pobjeda Borca protiv Sloge Gornje Crnjelovo u njihova četiri međusobna duela, uz jedan remi.

Het-trik Kulenovića za preokret Željezničara

Banjalučki Željezničar upisao je ubjedljivu pobjedu 4:1 protiv Podrinja iako je poslije prvih 45 minuta bilo 1:0 za goste.

Podrinje je povelo 1:0 u 45 minutu golom Dragana Došle ali je u nastavku uslijedio preokret zahvaljujući sjajnom Luki kulenovića. U samo devet minuta, od 64. do 73. Kulenović je postigao het-trik i preokrenuo na 3:1, da bi Bilal postavnio konačnih 4:1.

Kozara je sa 2:0 ispratila Rudar iz Gradiške i prestigla ga na tabeli.