Miha potvrdio opstanak na "Olimpiku"

Tim Siniša Mihajlovića definitivno je osigurao nastup u Seriji A i naredne sezone odigravši neriješeno protiv Lacija u Rimu 3:3 (1:0). Sergej primio nagradu za najboljeg vezistu, ušao s klupe i pogodio iz slobodnjaka za remi.

Fantastična utakmica u Rimu!

Nakon što su "lacijali" osvojili Kopa Italiju i prebrinuli brige oko izlaska u evropska takmičenja, dočekali su u posljednjem meču 37. kola ekipu Bolonju, kojoj je trebao bod da osigura opstanak što su izabranici Siniše Mihajlovića i učinili.

LACIO - BOLONJA 3:3 (1:0)

Kada je Siniša Mihajlović preuzeo Bolonju u februaru, ekipa se nalazila na pretposlednjem mjestu Serije A sa svega 14 bodova i dvije pobjede. Od njegovog dolaska upisano je osam pobjeda, a kolo prije kraja na kontu je 41 bod.

Lacio je do prednosti stigao u 14. minutu nakon majstorskog poteza Hoakina Koree, koji je štiklom prevario diretnog čuvara, a potom rutinski pogodio mrežu Lukaša Skorupskog - 1:0.

Na samom početku drugog dijela, izabranici Siniše Mihajlovića su uspjeli da preokrenu rezultat lijepim pogocima Andree Polija u 50. i Matije Destra u 51. minutu, a oba puta je asistent bio iskusni Argentinac Rodrigo Palasio - 1:2.

Međutim, Lacio je samo osam minuta kasnije stigao do izjednačenja nakon sjajnog "suvog lista" Bastosa - 2:2. Sve ljepši od ljepšeg gola!

A u istom stilu nastavili su i gosti iz Bolonje, fantastičnom reakcijom Rikarda Orsolinija za novo vođstvo poslije centaršuta iz kornera i spuštene lopte Destra - 2:3.

Samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru, reprezentativac Srbije i zvanično najbolji vezista prvenstva Italije ove sezone Sergej Milinković Savić iz slobodnog udarca je postavio konačnih 3:3.

Bio je to osmi remi Lacija ove sezone, ali i peti pogodak srpskog fudbalera.

"Kurva Nord", najvatrenije pristalice nebesko-plavih transparentom su odale počast Danijele De Rosiju, dugogodišnjem kapitenu Rome, koji će na kraju sezone napustiti "vučicu".

"Sjever pozdravlja De Rosija, ponosnog i autentičnog protivnika na terenu".

Pred početak utakmice na "Olimpiku", Milinković Savić primio je nagradu za najboljeg veznog igrača Serije A ove sezone.

Do kraja Serije A za sezonu 2018/19. ostalo je još jedno kolo, narednog vikenda, u kom će Lacio igrati protiv Torina u gostima, a Bolonja protiv Napolija kod kuće.