Šteta: Viktor bez finalne "viktorije"

Troicki nije uspeo da prođe poslednju rundu kvalifikacija za Rolan Garos

Viktor Troicki nije uspeo da obezbedi plasman u glavni žreb Rolan Garosa.

Srpski teniser je posle dva uspešna kola pretrpeo poraz u finalnoj rundi kvalifikacija za drugi grend slem sezone.

Pobedio ga je Francuz Aleksandr Miler u dva seta - 6:3, 6:4, posle 80 minuta igre.

Troicki nije uspeo nijednom ozbiljno da zapreti raspoloženom domaćem teniseru, koji je trenutno 303. na ATP listi, 47. mesta lošije plasiran od njega.

Srpski teniser je imao jednu brejk priliku, i to u drugom setu, pri rezultatu 3:2, ali nije uspeo da je realizuje, dok je njemu rival u svakom setu po jedanput oduzeo servis.

Troicki, poslednji srpski teniser koji je propustio šansu da se dokopa glavnog žreba u Parizu, igrao je kvalifikacije za Rolan Garos prvi put od 2007. godine.

Srbiju će od ponedeljka na drugom grend slemu sezone predstavljati Novak Đoković, Laslo Đere, Dušan Lajović, Filip Krajinović, Miomir Kecmanović i Janko Tipsarević u muškoj konkurenciji, odnosno Aleksandra Krunić i Ivana Jorović u konkurenciji dama.