Mrak zaustavio Ivanu

Mlada srpska teniserka u ponedeljak će u Parizu igrati odlučujući set duela sa Amerikankom Brejdi.

Ivana Jorović (103. na WTA listi) nije ni pobedila, ni izgubila prvog dana Otvorenog prvenstva Francuske.

Njen okršaj sa Amerikankom Dženifer Brejdi (80) prekinut je zbog mraka, pri rezultatu 1:1 u setovima - 6:7 (5:7), 6:4.

Dvadesetdvogodišnja Čačanka u prvom setu je dva puta sticala prednost (2:0, 4:2) i dva puta je izgubila, da bi u "taj brejku" poklekla posle izjednačene borbe i našla se pod pritiskom.

Međutim, već na startu drugog seta je pokazala da ima snage da prevaziđe loš momenat. Opet je povela 2:0 i ovog puta sačuvala to vođstvo do kraja seta.

Imala je Srpkinja nekoliko prilika da dođe do ubedljivijeg vođstva, ali ih nije iskoristila. To je moglo da je košta pri rezultatu 5:4, kada je servirala za osvajanje seta, ali je spasila jednu brejk loptu i izjednačila na 1:1.

Sa kim će se sastati pobednica ovog meča nije poznato, jer ni Beloruskinja Aleksandra Sasnovič i Polona Hercog iz Slovenije nisu uspele da odigraju meč pre mraka. U trenutku prekida bilo je 6:4, 2:6, 3:3 za Sasnovič, koja je imenovana za 32. nosioca Rolan Garosa.

Druga predstavnica Srbije, Aleksandra Krunić, na teren će tek u utorak. Ona će do drugog kola probati da dođe preko Darije Gavrilove iz Australije.