Strašni Mornar srušio Budućnost i zakazao majstoricu!

O tituli će se odlučivati u Podgorici.

Mornar-Buducnost-2-2-u-finalu-plejofa-2019-majstorica-u-Podgorici Izvor: MONDO/Mladen Stojović

Nakon sjajne partije u trećoj, Barani su eksplodirali u četvrtoj rundi finalne serije Superlige, vratili dug Budućnosti za težak poraz na startu serije i zakazali majstoricu za dva dana u Podgorici!

U krcatoj "Topolici" domaćin je potvrdio "brejk" iz treće utakmice serije u "Morači": Mornar - Budućnost 94:76 (18:25, 26:14, 29:20, 21:17) za 2:2 u reprizi prošlogodišnjeg finala u kom su "mornari" iznenadili tadašnjeg osvajača ABA lige i osvojili prvu titulu prvaka Crne Gore u istoriji.

Meč je otvoren u ritmu "koš za koš". ali je se finišu prvog kvartala Budućnost odlepila na zloslutnih - 18:25, što je bila i najveća razlika do poluvremena. U ovom periodu glavni krivac što gosti nisu stigli do ubedljivijeg vođstva bio je plejmeker Mornara, Nikola Rebić, sa deset ubačenih poena.

TRENER MORNARA POSLE "BREJKA" U PODGORICI: A, JA KRENUO NA ROLAN GAROS

Barani su uzvratili u drugoj deonici, brzo uhvatili priključak, a onda i prešli u vođstvo koje je u nekoliko navrata iznosilo sedam poena, poslednji put - 42:35. Dominacija domaćina stigla je u periodu kada je zaustavljen Džekson, koji je u dužem periodu sam vukao "plave".

Sve je postalo još bolje kada su se u napadu razigrali Mićović i Mugoša.

Isti tempo Mornar je držao i u trećoj četvrtini, pa je u 25. minutu na semaforu prvi put upisana dvocifrena razlika - 61:51. U završnici ovog perioda Barani su podigli razliku na 14 poena, a u 33. minutu i na egzibicionih - 77:59!

Nakon toga trener Mornara Mihailo Pavićević dao je priliku juniorima svog kluba da dočekaju ovacije sa tribina.

Mornar: Jelenić 13, Mićović 24, Mijović 3, Mugoša 11, Marljukić 4, Pavić 7, Vujošević 4, Cenović, Živanović, Kostić, Rebić 16, Luković 12.

Budućnost: Džekson 26, Su. Šehović 8, Barović 11, Se. Šehović 2, Starovlah, Gordić 11, Z. Nikolić 2, Pajović, Drobnjak 4, Bel 7, D. Nikolić 2, Žugić 1.