Da li je Budućnost šampion? Mornar traži poništenje!

Majstorica crnogorskog final odlučena je dramatičnom završnicom u kojoj je sudija Radomir Vojinović svirao nesporstku ličnu grešku Strahinji Mićoviću pri rezultatu 73:72. Mornar je uložio žalbu na tu odluku i očekuje poništenje utakmice.

Sport/Kosarka/Buducnost-Mornar-zalba-VIDEO Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Titula šampiona Crne Gore poslije godinu dana vratila se u Podgoricu, međutim, u Baru smatraju da su oštećeni...

U dramatičnoj petoj utakmici finalne serije, Budućnost je kao domaćin savladala Mornar 76:72, a nedugo poslije utakmice na sajtu gostujućeg tima pojavilo se saopštenje u kom se navodi da je Mornar uložio žalbu na spornu odluku sudije Vojinovića i da očekuje da će takmičarska komisija KSCG nakon pregledanog snimka odlučiti u skladu sa pravilnikom, odnosno da će biti ispravljena odluka sudije što bi značilo i poništenje utakmice!

Trener Barana, Mihailo Pavićević, u izjavi za RTCG poslije utakmice rekao je da smatra da je u spornoj situaciji postojao faul, ali u napadu.

Mornar je nakon bijega Budućnosti na 12 poena razlike početkom posljednje četvrtine uhvatio priključak i u posljednjem minutu prišao dva puta na samo poen razlike. Domaćin nije uspio da izvede na vrijeme posljednji napad, ali je tada dosuđena nesportska lična greška Mićoviću nakon čega je Gordić pogodio jedno, a poslije novog faula još dva bacanja i tako postavio konačan rezultat (76:72).