Treća sreća za Gruziju

Selekcija slovačkog trenera Vladimira Vajsa upisala prvu pobjedu u tekućim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Švajcarska i Republika Irska bile su prejake, ali protiv Gibraltara su "stvari legle na svoje mjesto".

Reprezentativci Gruzije opravdali su ulogu favorita i u Tbilisiju slavili 3:0, upisavši prve bodove u tekućim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020, dok su gosti doživjeli i drugi poraz u dvije utakmice.

Dominaciju u prvom poluvremenu izabranici slovačkog trenera Vladimira Vajsa krunisali su golom u 30. minutu, kada je Valerijan Gvila odlično šutirao "iz koljena", spoljnim dijelom kopačke u bliži gornji ugao.

Na 2:0 povisio je Giorgi Papunašvili u 59. minutu, snažnim udarcem po sredini, a tačku je stavio Vato Arveladze iz penala u 76.

Ovom pobjedom Gruzija je zadržala nadu da bi mogla do jednog od prva dva mjesta u grupi, ali mnogo toga zavisiće od predstojećeg gostovanja u Danskoj, u ponedjeljak, 10. juna.

REZULTATI:

Grupa A

Češka - Bugarska 20.45
Crna Gora - "Kosovo" 20.45

TABELA: Engleska (2 utakmice) 6 bodova, Bugarska (2) 2, "Kosovo" (1) 1, Crna Gora (2) 1, Češka (1) 0.
10. jun: Bugarska - "Kosovo", Češka - Crna Gora.

Grupa B

Litvanija - Luksemburg 20.45
Ukrajina - Srbija 20.45

TABELA: Ukrajina (2 utakmice) 4 boda, Luksemburg (2) 3, Portugal (2) 2, Srbija (1) 1, Litvanija (1) 0.
10. jun: Srbija - Litvanija, Ukrajina - Luksemburg.

Grupa D

Gruzija - Gibraltar 3:0 (1:0)
/Gvila 30, Papunašvili 59, Arveladze 76/

Danska - Republika Irska 20.45

TABELA: Republika Irska (2 utakmice) 6 bodova, Švajcarska (2) 4, Gruzija (3) 3, Danska (1) 1, Gibraltar (2) 0.
10. jun: Danska - Gruzija, Severna Irska - Gibraltar.