Turci slave pad svetskog prvaka!

Reprezentacija Francuske prvi put u istoriji je izgubila od Turske - 2:0, a trebalo je mnogo ubedljivije.

Velika pobeda Turske, u trećoj rundi kvalifikacija za EURO 2020!

U Konji je savladan aktuelni prvak sveta, Francuska, rezultatom 2:0 (2:0), ali uz napomenu da su golman Igo Loris i nepreciznost domaćih napadača u još nekoliko izglednih prilika, glavni razlozi što "trikolori" nisu ispraćeni kući sa više lopti u mreži.

Povela je Turska u 30. minutu, posle slobodnog udarca sa leve strane i "glavometa" u kaznenom prostoru, koji je u pogodak pretvorio Kan Ajhan, štoper Fortune iz Diseldorfa.

Deset minuta kasnije konačan rezultat je postavio talentovani Čengiz Under, smirenim udarcem iskosa, nakon što je štoper Barselone Samuel Umtiti dozvolio sebi da izgubi loptu na oko 25 metara od gola.

Turska i Francuska do večeras su se sastale pet puta, uglavnom u prijateljskim utakmicama i skor je bio 0-0-5.

Izabranici Senola Guneša su se izdvojili na čelu grupe H sa maksimalnim brojem bodova, dok su "trikolori" posle laganih pobeda nad Moldavijom i Islandom doživeli prvi poraz, od koga će se vrlo verovatno oporaviti na gostovanju Andori u utorak.

Svi ostali favoriti u subotu uveče su bez problema stigli do sva tri boda.

Italija je na Olimpijskom stadionu u Atini deklasirala Grčku već u prvih pola sata, Nemačka je u Borisovu "rutinirala" Belorusiju, a Belgija se kao domaćin poigravala sa Kazahstanom.

Sve tri selekcije zadržale su stoprocentan učinak u kvalifikacijama.

REZULTATI:

Grupa C

Estonija - Severna Irska 1:2 (1:0)
/Vasiljev 25 - Vašington 76, Madženis 78/

Belorusija - Nemačka 0:2 (0:1)
/Sane 13, Rojs 62/

TABELA: Severna Irska 9 (iz tri utakmice), Nemačka 6 (2), Holandija 3 (2), Estonija 0 (2), Belorusija 0 (3).

11. juna: Nemačka - Estonija, Belorusija - Severna Irska.

Grupa E

Hrvatska - Vels 2:1 (1:0)
/Lorens 17ag, Perišić 48 - Bruks 77/

Azerbejdžan - Mađarska 1:3 (0:1)
/Madatov 70 - Orban 18, 53, Holman 71/

TABELA: Hrvatska 6 (iz tri utakmice), Mađarska 6 (3), Slovačka 3 (2), Vels 3 (2), Azerbejdžan 0 (2).

11. juna: Azerbejdžan - Slovačka, Mađarska - Vels.

/Ajhan 30, Under 40/

TABELA: Turska 9, Francuska 6, Island 6, Albanija 3, Moldavija 3, Andora 0 (svi iz tri utakmice).

11. juna: Island - Turska, Andora - Francuska, Albanija - Moldavija.

/Robertson 62, Burk 89 - Kusulos 87/

TABELA: Belgija 9, Rusija 6, Škotska 6, Kipar 3, Kazahstan 3, San Marino 0 (svi iz tri utakmice).

11. juna: Kazahstan - San Marino, Rusija - Kipar, Belgija - Škotska.

/Barela 23, Insinje 30, Bonući 33/

TABELA: Italija 9, Finska 6, Grčka 4, BiH 4, Jermenija 3, Lihtenštajn 0 (svi iz tri utakmice).

11. juna: Lihtenštajn - Finska, Italija - BiH, Grčka - Jermenija.