Bh. kadeti ubjedljivi protiv Azerbejdžana

Autori mondo.ba Autori Fena

Drugu prijateljsku utakmicu dvije selekcije odigraće u subotu, 15. juna, sa početkom u 10 časova.

Kadetske fudbalske selekcije Bosne i Hercegovine i Azerbejdžana odigrale su prvu od dvije prijateljske utakmice u trening centru Fudbalskog saveza BiH u Zenici, a trijumfovao je bh. tim rezultatom 3:0 (1:0).

BiH je povela nakon kornera s lijeve strane u 30. minuti, kada je Muharem Trako glavom zatresao mrežu gostujućeg golmana Amina Bajramova.

Već u 33. minutu, ponovo nakon kornera, ali sada sa desne strane, Dino Nuhanović je šutirao i pogodio desnu stativu gostujućeg gola.

Golman gostiju skrenuo je u 40. minuti u korner šut Irmana Sejmenovića pa je prvo poluvrijeme završilo vođstvom bh. tima rezultatom 1:0.

U nastavku je bh. tim ponovo bio bolji rival, a Ivan Grgić je imao veliku priliku u 72. minutu. Međutim, nakon što se u šesnaestercu efektno oslobodio gostujuće odbrane, Grgić je nespretno zahvatio loptu u situciji kada je bio sam pred golmanom, koji je lako uhvatio loptu.

Ponovo nakon kornera, ali s desne strane, Dino Nuhanović je u 79. minutu, nakon što mu je neko u šesnaestercu glavom spustio loptu, ovog puta uspio savladati gostujućeg golmana te povisiti na 2:0.

Konačan rezultat ovog meča postavio je Grgić, koji je u 89. minuti ponovo izbio sam pred gostujućeg golmana te ga ovog puta prizemnim šutem matirao za 3:0.

Druga utakmica između ova dva rivala igrat će se u subotu, 15. juna, s početkom u 10 sati.