Piksi će biti baš ljut!

Guangdžou "R&F" odigrao je još jedan "lud" meč i izgubio na teško razumljiv način!

Guangdzou-Piksijev-tim-izgubio-4-3-a-vodio-3-1 Izvor: MN PRESS

Dragan Stojković Piksi (54) bavi se trenerskim poslom 11 godina, ali ovako turbulentnu sezonu teško da će ponoviti.

Od njegovog tima, Guangdžou "R&F"-a, od starta takmičarske godine može se očekivati bukvalno sve - i da ispušta prednost i da osvaja bod(ove) u dubokoj sudijskoj nadoknadi, o čemu smo već pisali.

Ipak, meč kakav je Piksijev tim odigrao u subotu, pokazao je jedan od zaista šokantnijih načina da neka ekipa izgubi već "upisana" tri boda.

Vodio je 3:1, pa za pet minuta primio tri gola i izgubio!

Guangdžou "R&F" - Vuhan 3:4 (1:1)

Prvi strelac i najbolji igrač Guangdžoua, Izraelac Eran Zahavi, doneo je dva puta vođstvo ekipi srpskog trenera protiv Vuhana. U 18. minutu pogodio je za 1:0, a posle izjednačenja gostiju u 39. na 1:1, ponovo je uhvatio ritam i dao još dva gola za značajnih 3:1 u 61. minutu.

Međutim, tu ni izbliza nije bio kraj. Preokret se dogodio za pet minuta!

Brazilac Rafael Silva u 67. minutu dao svoj drugi gol i smanjio vođstvo domaćih na 3:2, Živei Song je izjednačio u 70. na 3:3, a preokret je zaokružio Afrikanac, Žan Kuasi, za 3:4 u 72. minutu!

Tako je Piksijev tim izgubio u razmaku od 300 sekundi, zbog čega je sada deveti na tabeli, sa 15 osvojenih bodova posle 13. kola.