"Orlići" da se "čupaju" protiv odličnih Nemaca

Mladi fudbaleri Nemačke sjajno počeli Evropsko prvenstvo u Italiji i San Marinu.

"Panceri" su se namerili da odbrane titulu prvaka Evrope za mlade!

U svojoj prvoj utakmici na EURO2019 odigranoj u Udinama, selekcija Nemačke do 21 godine bez većih problema savladala je vršnjake iz Danske 3:1 (1:0) i tako "zasela" na čelo grupe "B", u kojoj se takmiči i naša reprezentacija.

S obzirom na to da je Srbija poražena od Austrije (2:0), već u četvrtak u Trstu igraće protiv Nemačke meč epiteta "biti ili ne biti", od kog zavisi prolazak grupne faze i učešće na OI.

Gotovo je izvesno da bi samo pobeda "orliće" ostavila u trci nokaut runde.

Neće biti nimalo lako pošto su Nemci, koje predvodi selektor Štefan Kunc pokazali ozbiljan nivo fudbala i zahvaljujući golovima Marka Rihtera iz 28. i 52. minuta, odnosno Luke Valdšmita iz 65, naneli su poraz Dancima koji su samo ublažili poraz preko Roberta Skova iz penala u 73. minutu.

Nemačka je imala još mnoštvo šansi na ovom meču, pa je već sada jasno da su jedni od favorita na turniru.