Komplikuje se u grupi: Danska dobila Austriju

Pred meč Njemačke i Srbije čak tri ekipe imaju po tri boda...

Danska je lagano izgubila od Njemačke prije tri dana (3:1), ali se ove večeri u Udinama "vratila u život" tako što je održala fudbalsku lekciju Austrijancima koji su u prvom kolu bili bolji od Srbije (2:0), uključivši se ravnopravno u borbu za plasman dalje.

Uz dva gola lijevog beka Joakima Melea (33. i 77. minut), odnosno majstorsku partiju Andreasa Skova koji je trijumf učinio ljepšim "kiflom" u drugom minutu nadoknade:

DANSKA - AUSTRIJA 3:1 (1:0)

Evidentno je bilo koliko Austriji fali povrijeđeni Hanes Volf, kome je slomljen zglob noge na meču protiv Srbije, tako da im je falilo kreativnosti u posljednjoj trećini terena, dok je i odbrana djelovala zbunjeno kada je Mele, fudbaler Genka, poentirao za vođstvo Danaca.

Lajnhart je početkom drugog poluvremena (47') s prve stative smanjio prednost, da bi Brun Larsen doveo Dance ponovo u vođstvo nedugo potom, ali je gol poništen.

Priliku za preokret imali su Austrijanci u 71. minutu kada im je dosuđen jedanaesterac, međutim šut Baumgartnera je pročitao visoki golman Iversen, da bi u 77. minutu Mele utrčavanjem iz drugog plana još jednom doveo Dance u vođstvo, na pas strijelca trećeg gola - Skova.

Situacija u grupi "B" sada je veoma zanimljiva, tri tima imaju po tri boda (Austrija, Danska, Njemačka), tako da Srbija večeras mora da pobijedi "pancere" da bi ostala u igri za prolaz.

Dalje prolaze prvoplasirani i najbolji drugoplasirani u sve tri grupe.