Ovo su parovi četvrtfinala Svetske lige u Beogradu

I pre završetka meča Srbija - Kazahstan bili su poznati parovi četvrtfinala, kao i satnica turnira sve do borbe za zlato u nedelju na "Tašmajdanu".

Ovo su parovi četvrtfinala Svetske lige u Beogradu Izvor: MN PRESS

Poraz na peterce od Mađara juče nije zaustavio Špance.

Oni će kao pobednici grupe ući u četvrtfinale, u kom je reprezentaciji Srbije za protivnika pripao večeras poraženi tim po kiši na "Tašmajdanu".

U predigri utakmice "delfina" sa Kazahstanom, duelom 3. kola završena je prva faza takmičenja u Grupi A: Kanada - Španija 5:12 (2:2, 1:1, 2:4, 0:5).

To, konkretno, znači da će se naši momci u borbi za polufinale "Super finala" Svetske lige u Beogradu sastati sa Kanađanima u petak od 21 čas, uz direktan prenos na TV Arenasport.

MAĐARI POBEGLI OD SRBIJE I HRVATSKE, ALI I OLUJE

Zbog oluje koja je (i) večeras pogodila prestonicu kasnio je početak trećeg duela današnjeg programa, samim tim i početak treće utakmice naše reprezentacije protiv Kazahstana, koja izvesno neće početi u 21 čas.

Naš naredni rival napravio je iznenađenje dana u utorak pobedom nad dvostrukim osvajačem ovog takmičenja, Mađarskom (10:9), posle čega je usledio ubedljiv poraz od Japana (17:7) i egal meč sa Špancima, koji su tek u finišu treće i početkom četvrte četvrtine stekli dva i više golova prednosti.

Španiju, za sada, niko nije savladao u 24 minuta igre, ali momci selektora Davida Martina neće ući u "nokaut" fazu sa maksimalnih devet bodova, jer su juče posle nerešenog rezultata na kraju četvrte četvrtine lošije "pucali" peterce od Mađara - 1:4.

Naša reprezentacija osvojila je 11 od poslednjih 14 izdanja takmičenja koje je FINA osnovala 2002. po ugledu na odbojkašku Svetsku ligu. Prethodne sezone "delfini" selektora Dejana Savića zabeležili su najlošiji plasman u 17 godina postojanja Svetske lige eliminacijom pre "Super finala" u Budimpešti, u grupi sa Rumunijom i Crnom Gorom, koja je to potom iskoristila i osvojila drugo zlato u istoriji.

Od 2005. do danas samo su Crnogorci (2009, 2018) i Hrvati (2012) uspeli da osvoje zlato pored "delfina".

EGZIBICIJA "DELFINA": U ZAVRŠNICU SA 20 GOLOVA

Grupa A

rezultati 3. kola

Mađarska - Japan 13:9 (3:3, 3:3, 3:2, 4:1)

Kanada - Španija 5:12 (2:2, 1:1, 2:4, 0:5)

Tabela: Španija 7, Mađarska 5, Japan 3, Kanada 3.

Grupa B

Hrvatska - Australija 11:9 (2:3, 2:2, 6:3, 1:1)

Srbija - Kazahstan 20:6 (4:0, 6:3, 6:1, 4:2)

Tabela: Srbija 9, Hrvatska 6, Australija 3, Kazahstan 0.

*napomena: pobeda 3 boda, pobeda na peterce 2 boda, poraz na peterce 1 bod, poraz 0 bodova.

Parovi četvrtfinala:

petak

Mađarska - Australija 15.00
Japan - Hrvatska 16.45
Španija - Kazahstan 19.15
Kanada - Srbija 21.00

Polufinala su u subotu od 15.00 i 16.45, meč za bronzu u nedelju od 15.00, a finale od 16.45. Sve mečeve direktno prenosi TV Arenasport.