Sarajevu dovoljno poluvrijeme protiv Partizanija

Šampion BiH za 45 minuta završio posao sa Albancima.

Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas prvi kontrolni meč u sklopu priprema u Sloveniji.

Aktuelni šampion i predstavnik BiH u kvalifikacijama za Ligu šampiona deklasirao je danas prvaka Albanije Partizani rezultatom 5:1, a sve dileme oko konačnog ishoda otklonjene su poslije prvog poluvremena, u kojem je bordo tim postigao četiri gola.

Sarajevo je povelo u sedmom minutu golom Tatara, u 39. je prednost udvostručio Ahmetović, svoj drugi gol na utakmici Tatar je postigao u 45. minutu, a u nadoknadi je mrežu Albanaca zatresao i Šišić.

Promjene rezultata nije bilo do 75. minuta, kada je Partizani pogodio Kalari, dok je u 88. minutu poentirao Mustafić za konačnih 5:1.

Podsjetimo, Sarajevo će u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv slavnog Seltika (termini 9. i 10, odnosno 16. i 17. jul) a ukoliko napravi iznenađenje, u drugoj rundi će odmjeriti snage sa boljim iz dvomeča Nome Kalju – Škendija. Ako Škoti budu uspješniji, Sarajevo se seli u Ligu Evrope, ali u treće kvalifikaciono kolo.

U Premijer ligi, prvi rival Sarajlijama biće mostarski Zrinjski, a ovaj meč igra se 20. ili 21. jula.