Novi poraz Džumhura i to od 322. tenisera svijeta!

Prvi reket Bosne i Hercegovine opet izgubio na startu i to čelendžera u Peruđi.

Damiru Džumhuru malo šta polazi za rukom ove sezone.

Poslije serije loših nastupa na ATP turu, uključujući i Vimbldon, gdje je poražen u prvom kolu, Džumhur se vratio na čelendžere s namjerom da povrati poljuljano samopouzdanje, ali eliminisan je na početku turnira u Peruđi.

Na italijanskoj šljaci bolji od 26-godišnjeg Sarajlije bio je Brazilac Giljerme Klezar, 322. igrač sa ATP liste rezultatom 2:1 u setovima 6:4, 3:6, 6:4.

Već u prvom gemu, Damir je izgubio svoj servis, ali je uspio da napravi brejk u četvrtom gemu i vrati stvari na početak. Međutim, Brazilac je već u narednom napravio "ribrejk" i zadržao prednost do kraja prvog seta - 6:4.

U drugom je Džumhur ponovo izgubio servis na početku, ali je osvojio dva gema na servis brazilskog tenisera za izjednačenje - 3:6.

Odlučujući set protekao je u velikoj borbi, obojica igrača su čuvala servise do 10. gema u kojem je Klezar na Damirov servis uspio da iskoristi drugu meč loptu i stigao do pobjede - 6:4 i plasmana u osminu finala, gdje će igrati protiv domaćeg takmičara Đanluiđija Kvinsija.

Čelendžer u Peruđi igra se za nagradni fond od 46.600 evra.