Široki zaslužio remi, ali Evropa ne prašta greške

Širokobriježani odigrali dobar meč na "Pecari", ali su ipak pred svojim navijačima poraženi od kazahstanskog Kairata, čime su šanse za prolaz u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope sveli na minimum.

Jedini bh. predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope koji nije ostvario trijumf u prvom meču prvog kola je Široki Brijeg.

Naprotiv.

Hercegovci su pred svojim navijačima na dobro popunjenoj "Pecari" poraženi od kazahstanskog Kairata 1:2 (1:1), a oba gola za goste postigao je Ukrajinac Aderinsola Eseola. Jedini pogodak za Širokobriježane djelo je Ivana Enina.

ŠIROKI BRIJEG - KAIRAT 1:2 (1:1)

/Enin 34 - Eseola 29, 58/

Poveli su gosti nakon brzog kontranapada u 29. minutu, ali je Široki Brijeg samo pet minuta kasnije uspio da se vrati u igru.

Ipak, drugi gol u mreži nesigurnog Martina Zlomislića srušio je nade domaćih da mogu barem do remija.

Imali su fudbaleri Širokog Brijega nekoliko sjajnih prilika u finišu, pokušao je i "rezervista" Zvonimir Vukoja, ali je sa peterca pogodio golmana Stasa Pokatilova direktno u glavu.

Iako su izabranici Gocea Sedloskog imali svoje šanse, prije svega preko Dražena Bagarića i Tonija Jovića, nisu uspjeli da ih realizuju, pa revanš za sedam dana u Kazahstanu dočekuju sa golom minusa i minimalnim šansama da se nađu u drugom kolu kvalifikacija.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Babić (57. Jurilj), Jović, (79. Z. Vukoja) Marić, Stanić (68. B. Vukoja), Kovačić, Bagarić, Enin. Trener: Goce Sedloski.

KAIRAT: Pokatilov, Ahmetov, Sujumbajev, Žukov, Islamkan (76. Kajler), Eseola, Abiken (55. Kuat), Vržesinski, Dugalić, Mikanović, Orazov (64. Kosović). Trener: Aljaksej Špileuski.

TOK UTAKMICE:

- KRAJ -

90+3 - Opet šansa, ali nema sreće Široki Brijeg. Ali, biće samo korner za domaće.

90 - Četiri minuta nadoknade i nade za Široki Brijeg da može bar do remija.

88 - Ponovo prilika, sada za Matića, ali lopta odlazi pored gola Kairata.

85 - Još jedna stopostotna prilika za Široki Brijeg. Sa samo pet metara snažno je šutirao mladi Zvonimir Vukoja, ali je lopta Pokatilova pogodila tačno u glavu.

84 - Rastrzana igra u finišu, gosti maksimalno odugovlače i pet minuta dijeli ih od trijumfa na "Pecari".

79 - Posljednji adut Sedsolkog je Zvonimir Vukoja, koji mijenja Jovića.

78 - Još jedna šansa za Bagarića, ali nema sreće napadač Širokog Brijega. I dalje je na semaforu 1:2.

70 - Žuti karton i za Marića, a zatim i za Kosovića.

68 - Bože Vukoja je u igri umjesto Stanića.

67 - Još jedna sjajna šansa, Kuat je izbio loptu praktično sa linije. Sa desetak metara iz drugog plana pokušao je Kvesić.

65 - Dvije odlične prilike za Široki Brijeg u 30-ak sekundi. Prvo Bagarić nije uspio da stigne na ubacivanje sa desne strane, a u nastavku akcije Jović šutira malo preko gola.

64 - Kosović (Kairat) ulazi u igru umjesto Orazova.

59 - GOOOL!!! Zlomislić je loše reagovao, Eseola je ponovo strijelac za 1:2.

Na asistenciju Ahmetova, tek iz drugog pokušaja Ukrajinac iz redova Kairata postiže drugi gol na "Pecari".

58 - Promjenu je izvršio i Goce Sedloski je u igru umjesto Babića ubacio Jurilja.

57 - Bagarić je prvi igrač Širokog Brijega sa žutim kartonom.

55 - Prva izmjena na utakmici, i to u gostujućem sastavu. Kuat je ušao u igru umjesto Abikena.

53 - Žukov je pokušao da iznudi jedanaesterac, simulirao je i sve što je dobio je žuti karton.

51 - Marić je "izlomio" odbranu Kazahstanaca, nadmudrio Dugalića, ali je na kraju šutirao preko gola.

48 - Još jedan žuti karton za goste, treći. Orazov se našao u bilježnici sudije Sebastijana Kolceskua iz Rumunije.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena u sastavima.

Zanimljiv duel na "Pecari". Samo pet minuta gosti su vodili, nakon što je Eseola pogodio za 0:1. Ekspresno su se Širokobriježani vratili i sjajnim pogotkom Enina stigli do izjednaćenja.

- poluvrijeme -

45 - Malo je nedostajalo da Široki Brijeg dođe do potpunog preokreta. Raspoloženi Bagarić još jednom je šutirao, ali ostaje 1:1.

41 - Uspjeli su Širokobriježani otkloniti opanost pred svojim golom. Nešto manje od pet minuta do kraja prvog poluvremena.

38 - Novi pokušaj domaćih, Bagarić je šutirao, ali pravo u golmana Kairata.

35 - Greška odbrane Širokobriježana, ali Sujumbajev nije uspio dobro da zahvati loptu, koja je lak plijen Zlomislića.

34 - GOOOL!!! Široki brijeg se vraća! Sjajan gol Enina, golman Kairata Pokatilov ostao je kao ukopan.

...
Izvor: YouTube/Kanal 92

33 - Kvesić je pokušao da šutira, ali je previše komplikovao i odbrana Kairata uspjela je da ga izblokira.

29 - GOOOL!!! Brz kontranapad gostiju, Eseola pogađa za 0:1!

...
Izvor: YouTube/Top Goals Of The Week

26 - Abiken je "požutio".

21 - Odlična šansa za Stanića, ali Pokatilov brani. Bili su domaći blizu gola.

10 - Široki Brijeg nešto konkretniji na početku meča, gosti iz Kazahstana za sada nisu napravili ništa.

6 - Neoprezan start Ahmetova nad Ćorićem, zaradio je žuti karton.

4 - Prva ozbiljna prilika za Širokobriježani, Jović je centrirao, ali Bagarić glavom nije uspio da pogodi cilj.