Đurić za MONDO: Najveća pobjeda u istoriji Radnika

Autori mondo.ba Autori Dragan Šutvić

Radnik iz Bijeljine uz prednost od dva gola dočekuje revanš utakmicu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Spartaka iz Trnave. Strijelac jednog bio je 37-godišnji kapiten Žižovićevog tima Velibor Đurić.

Velibor Djuric Istorijska pobjeda FK Radnik Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Prelijepu akciju Radnika golom je u 48. minutu meča sa Spartakom iz Trnave krunisao kapiten Bijeljinaca Velibor Đurić za 2:0 na semaforu i možda trasirao put bijeljinskom premijerligašu ka istorijskom uspjehu – plasmanu u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

...
Izvor: Dailymotion/viralwebclips

Trijumf nad Slovacima, podsjetimo, prvi je Radnikov u UEFA kupovima.

''Moram da napomenem da je ovo možda i najveća pobjeda u istoriji Fudbalskog kluba Radnik. Momci su dali sve od sebe, odigrali smo i taktički i tehnički perfektnu utakmicu, dali po gol u svakom poluvremenu i sasvim zasluženo pobijedili vrlo dobru i korektnu ekipu Spartaka. Idemo sad tamo sa velikim ambicijama, da odigramo još jednu dobru utakmicu i nadam se, na kraju, prolasku u narednu fazu'', rekao je lider ove generacije Fudbalskog kluba Radnik.

Bolji iz ovog dvomeča u borbi za treću rundu igraće protiv predstavnike Bugarske, Lokomotive iz Plovdiva. Ipak, o tome Đurić, razumljivo, još uvijek ne razmišlja.

''Baš tako, bilo bi pretjerano da već sad mislimo o drugoj rundi i narednom rivalu. Imamo revanš utakmicu u Trnavi, biće nam jako teško, puno teže nego ovdje. Idemo prvo da se odmorimo, a već sutra počinju pripreme za revanš u Slovačkoj.''