Benitez slavi preokret protiv Piksija u Kini!

Bivšeg trenera Njukasla krenulo u Aziji...

Rafael-Benitez-Dragan-Stojkovic-Piksi-3-2-Dalijan-Jifang-Guangdzou Izvor: MN PRESS

Beniteza je krenulo u Kini!

Slavni španski trener "preporodio" je Dalijan Jifang s kojim je upisao drugu uzastopnu pobjedu (3:2) u prvenstvu Kine - savladavši Guangdžou R&F - 3:2 (1:1).

Ekipa koju predvodi srpski trener Dragan Stojković "Piksi" povela je golom Erona Zahavija u 19. minutu iz penala, na isti način je uzvratio Janik Karasko samo šest minuta kasnije, da bismo ostale golove vidjeli u drugom poluvremenu.

Boateng je u 52. minutu doveo domaće u vođstvo, Zahavi je izjednačio rezultat u 64. minutu - što mu je 19. gol u prvenstvu, ali nije se na tom završilo...

Janik Karasko je u 74. minutu doneo Benitezu pobjedu i lansirao ih na šestu poziciju, dok je Guangdžou u nešto lošijoj situaciji pošto je "pao" na desetu poziciju, kiksom nakon dvije pobjede protiv Ćongćinga i Henana.

Prethodno se spekulisalo da bi "Piksi" mogao da ode iz Kine, čak se spominjala mogućnost preuzimanja reprezentacije Srbije, ali je u međuvremenu ta mogućnost otpala.