Uspjela "generalka" Slobode – savladan Osijek

Autori mondo.ba Autori Fena

Nogometaši tuzlanske Slobode savladali su u Osijeku rezultatom 3:2 istoimenu ekipu u generalnoj probi pred početak Premijer lige BIH.

Svi golovi "pali" su u prvom poluvremenu. Povela je Sloboda u 16. minuti golom Livančića. Dvije minute kasnije izjednačio je Škorić.

Domaći su u 39. minuti preokrenuli rezultat golom Marića, a Sloboda je sa dva gola u samo pet minuta došla do vrijedne pobjede.

Prvo je je u 42. minutu izjednačio Bekić, da bi konačan rezultat u 44. minuti postavio Ristić.

Za Slobodu su u startnoj postavi nastupili: Lakić, Beganović, Salihović, Ivetić, Al. Bekić, Pršeš, Martelat, Maksimović, Livančić, Am. Bekić i Ristić.

Sloboda je tako pripremni period okončala bez izgubljene utakmice, a nijednu od šest utakmica nisu odigrali u Tuzli.

Pobijedili su ekipe Bogatića 4:1, Mačve (Šabac) 2:0, Troglava (Livno) 7:0, Kamešnice (Podhum) 3:0. te Osijeka 3:2, dok su jedino remizirali u Mostaru protiv Veleža.