Da se zapamte čuveni dresovi: Medalja za Nigeriju

Kada učestvuju na Afričkom kupu nacija - najčešće su među prve tri ekipe turnira. Tako je bilo i ovoga puta.

Nigerija je prošlog ljeta, pred Svjetsko prvenstvo, predstavila zanimljivu garnituru dresova koja je ubrzo postala hit širom planete, međutim na Mundijalu su ostavili slab utisak.

Istu uniformu obukli su i za Afrički kup nacija, na kome su učestvovali poslije dva "preskočena" takmičenja, a pobjedom nad Tunisom u utakmici za treće mjesto - nastavili su tradiciju osvajanja medalja - 1:0 (1:0).

Strijelac jedinog pogotka na stadionu u Kairu bio je Odion Igalo, već u 3. minutu, a do kraja nismo vidjeli još neki pogodak, na turniru na kome je inače bilo malo golova.

Igalo je meč završio već na poluvremenu pošto nije mogao da nastavi zbog povrede.

Zanimljivo je da Nigerija samo TRI PUTA u istoriji nije donijela neku od medalja sa Afričkog kupa nacija, naravno kada bi učestvovala na njemu (18/32). Ukupno imaju tri titule, četiri druga i osam trećih mjesta.

Nigerija je na ovom turniru zabiležila pet pobjeda i dva poraza.

U meču za titulu sastaju se Senegal i Alžir (petak, 21 čas).