BLAMAŽA u Splitu: Maltežani izbacili Hajduk iz Evrope!

Autor:

Splićani su imali prednost 3:0 i ideju da su završili posao. Međutim, Gzira je napravila preokret za pamćenje!

0
A- A A+
Hajduk Split, Hajduk Foto: Guliver/Getty images/Vladimir Rys

Senzacija na "Poljudu" i šamar koji će dugo peći Hajduk!

Hrvatski klub ispustio je prednost 2:0 iz prvog meča, odnosno 3:0 u ukupnom zbiru, i to protiv trećeplasiranog tima malteškog prvenstva prošle sezone!

Hajduk - Gzira 1:3 (1:0) /prvi meč 2:0/  

Na početku večeri, domaćin je samouveren istrčao pred oko 20.000 gledalaca na Poljudu, vođen podrškom tribina i mišlju da je "overio" plasman još na Malti.

Još tada, Splićani su uveliko planirali dvomeč protiv letonskog Ventspilsa u drugoj rundi.

I revanš u četvrtak počeo je kako su igrači Siniše Oreščanina planirali, jer je Libanac Basel Žradi u 7. minutu obradovao stadion golom za 1:0 i ukupnih 3:0 za hrvatskog predstavnika.

Međutim, ko je mogao da pretpostavi da će sat "i kusur" kasnije, Hajduk upasti u potpunu paniku, bez ideje da li da se brani ili da napada posle golova Maltežana.

Da scenario bude "holivudski", kada je hrvatski predstavnik pomislio da je prošao i da se provukao porazom 1:2, doživeo je šokantan gol u dubokoj nadoknadi vremena!

Gzira je prvi gol postigla u 57. minutu, udarcem Džefersona glavom pored trojice defanzivaca domaćih, a drugi je dala u 69. minutu, makazicama "Konea" koje su zaledile dalmatinski stadion.

A onda, kada se činilo da Maltežani nemaju snagu da još jednom zaprete, Kone je ponovo pogodio u 96. minutu i udarcem sa 20 metara zaokružio jednu od najvećih blamaža u istoriji nekadašnjeg šampiona SFR Jugoslavije i Hrvatske, kao i učesnika grupne faze Lige šampiona devedesetih.

Dakle, Gzira će igrati protiv Ventspilsa!

Tobol (Kazahstan) - Ženez Eš (Luksemburg) 1:1 (prva utakmica 0:0)
Kairat (Kazahstan) - Široki Brijeg (BiH) 2:1 (prvi meč 2:1)
Makedonija GP (Sjeverna Makedonija) - Alaškert (Jermenija) 0:3 (prvi meč 1:3)
Teuta (Albanija) - Ventspils (Letonija) 1:0 (prvi meč 0:3)
Inter Turku (Finska) - Brondbi (Danska) 2:0 (prvi meč 1:4)
Levadija (Estonija) - Stjarnan (Island) 3:2 *produžeci (prvi meč 1:2)
RFS Letonija - Olimpija (Slovenija) 0:2 (prvi meč 3:2)
Rovanijemi (Finska) - Aberdin (Škotska) 1:2 (prvi meč 1:2)
Univerzitatea Krajova (Rumunija) - Sabail (Azerbejdžan) 3:2 (prvi meč 3:2)
Dinamo Minsk (Bjelorusija) - Lepaja (Letonija) 1:2 (prvi meč 1:1)
Levski (Bugarska) - Ružomberok (Slovačka) 2:0 (prvi meč 2:0)
Apolon (Kipar) - Kauno Žalgiris (Litvanija) 4:0 (prvi meč 2:0)
Krakovija (Poljska) - Dunajska Streda (Slovačka) 2:2 *produžeci(prvi meč 1:1)
Hagesund (Norveška) - Kliftonvil (S. Irska) 5:1 (prvi meč 1:0)
Milsami (Moldavija) - FSCB (Rumunija) 1:2 (prvi meč 0:2)
Nefči Baku (Azerbejdžan) - Speranta (Moldavija) 6:0 (prvi meč 3:0)
Petrokub (Moldavija) - AEK Larnaka (Kipar) 0:1 (prvi meč 0:1)
Torpedo Kutaisi (Gruzija) - Ordabasi (Kazahstan) 0:2 (prvi meč 0:1)
Vaduz (Lihtenštajn) - Brejdablik (Island) 2:1 (prvi meč 0:0)
Žalgiris (Litvanija) - Honved (Mađarska) 1:1 (prvi meč 1:3)
Zrinjski (BiH) - Akademija Pandev (S. Makedonija) 3:0 (prvi meč 3:0)
Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Laci (Albanija) 1:0 (prvi meč 1:1)
Niderkorn (Luksemburg) - Kork Siti (Irska) 1:2 (prvi meč 2:0)
Engordani (Andora) - Dinamo Tbilisi (Gruzija) 0:1 (prvi meč 0:6)
Toršavn (Farska Ostrva) - Krusejders (S. Irska) 2:3 (prvi meč 0:2)
Hajduk Split (Hrvatska) - Gzira (Malta) 1:3 (prvi meč 2:0)
Hibernijans (Malta) - Soligorsk (Bjelorusija) 0:1 (prvi meč 0:1)
Kukeši (Albanija) - Debrecin (Mađarska) 1:1 (prvi meč 0:3)
MOL Fehervar (Mađarska) - Zeta (Crna Gora) 0:0 (prvi meč 5:1)
Mura (Slovenija) - Makabi Haifa (Izrael) 2:3 (prvi meč 0:2)
Norčeping (Švedska) - Sent Patriks (Irska) 2:1 (prvi meč 2:0)
Škupi (Makedonija) - Pjunik (Jermenija) 1:2 (prvi meč 3:3)
Vitebsk (Bjelorusija) - KuPS (Finska) 1:1 (prvi meč 0:2)
Balimena (S. Irska) - Malme (Švedska) 0:4 (prvi meč 0:7)
Budućnost (Crna Gora) - Narva (Estonija) 4:1 (prvi meč 2:0)
Domžale (Slovenija) - Balzan (Malta) 1:0 (prvi meč 4:3)
Kilmarnok (Škotska) - Konahs Kvej (Vls) 0:2 (prvi meč 2:1)
Radnički Neiš (Srbija) - Flora (Estonija) 2:2 (prvi meč 0:2)

Rendžers (Škotska) - Sent Džozefs (Gibraltar) 6:0 (prvi meč 4:0)
Trnava (Slovačka) - Radnik Bijeljina (BiH) 20.45 (prvi meč 0:2)
Rejkjavik (Island) - Molde (Norveška) 0:0 (prvi meč 1:7)
Legija (Poljska) - Evropa (Gibraltar) 3:0 (prvi meč 0:0)
Šamrok Rovers (Irska) - Bran (Norveška) 2:1 (prvi meč 2:2)

odigrano u srijedu

Čikura (Gruzija) - Fola Eš (Luksemburg) 2:1 (prvi meč 4:2)

odigrano u utorak

Banants (Jermenija) - Čukarički (Srbija) 0:5 (prvi meč 0:3)
Klaksvik (Farska Ostrva) - Riterjaj (Litvanija) 0:0 (prvi meč 1:1)
Titograd (Crna Gora) - CSKA Sofija (Bugarska) 0:0 (prvi meč 0:4)

Ostale vijesti