Druga pobjeda Krupe na Zlatiboru: ''Pao'' i Grbalj

Krupa je upisala drugi trijumf u Srbiji, a ukupno četvrti tokom ljetnih priprema, s obzirom da su prije puta na Zlatibor savladali Metalege (1:0) i bihaćko Jedinstvo (4:0).

Prijateljska utakmica krupa Grbalj 4 2 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Fudbaleri Krupe upisali su i drugu pobjedu na pripremama na Zlatiboru.

Nakon što su na srpskoj planini rezultatom 2:0 savladali Iskru iz Danilovgrada, izabranici Zorana Marića snage su odmjerili sa još jednom ekipom iz Crne Gore, ekipom Grblja, koju su savladali rezultatom 4:2, nakon što su poslije 11 minuta rezultatski zaostajali za rivalom.

U 33. minutu Krupa je stigla do izjednačenja pogotkom Stojana Maksimovića, a potpuni preokret viđen je nakon devet minuta igre u drugom dijelu, kada je mrežu tima iz Radanovića zatresao Danilo Šipovac, a samo sedam minuta bilo je potrebno članu Prve lige Republike Srpske da povisi prednost – učinio je to Jovo Lukić nakon kontranapada.

U posljednja dva minuta postignuta su još dva pogotka – Grbalj je zaprijetio i smanjio na 3:2, dok je konačan rezultat postavio Lazar Nikolić, asistent kod prvog gola Krupe.

Naredni meč na pripremama na Zlatiboru planiran je za 23. jul, kada bi Marićev tim odmjerio snage sa ekipom OFK Petrovac, dok bi 27. jula Krupa trebalo da se sastane sa Grafičarom, filijalom beogradske Crvene zvezde.