Autogolovi na "Tušnju" za startni poraz Radnika

Nakon šokantnog ispadanja iz Evrope od Spartaka iz Trnave, bijeljinski Radnik je neuspješno započeo novu sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U pretposljenjem susretu prvog kola, izabranici Mladena Žižovića poraženi su od Slobode u Tuzli rezultatom 2:1 (1:0), a utakmicu su obilježila dva autogola, po jedan na obje strane.

Klub sa "Tušnja" je na početku imao i dosta sreće jer je u 18. minutu Demir Peco pogodio stativu i ko zna šta bi se desilo da je Radnik tada poveo.

Ovako, pet minuta kasnije uslijedila je kazna i Sloboda je povela autogolom Srđana Bečelića.

Toni Livančić je centrirao sa desne strane, Amer Bekić glavom proslijedio ka golu, a Bečelić u namjeri da spriječi pogodak, pogodio je vlastitu mrežu - 1:0.

U nastavku su crno-crveni pružili još bolju partiju, posebno se istakao iskusni Emir Bekrić, koji je u nekoliko navrata odlični šutirao ka golu Semberaca.

Sloboda je u 60. minutu udvostručila prednost i riješila pitanje pobjednika.

Omar Pršeš je uposlio Amera Bekića, a napadač Tuzlaka rutinski pospremio loptu u mrežu Dalibora Kozića - 2:0.

U samom finišu, Semberci su uspjeli samo da smanje rezultat na 2:1 i to autogolom Nihada Mujakića poslije udarca Demira Pece.

SLOBODA: Lakić, Beganović, Salihović, Pršeš, Smajić, Bekrić, Am. Bekić, Ivetić, Livančić, Maksimović i Al. Bekić. Trener: Mile Lazarević

RADNIK: Kozić, Bečelić, Simonović, Popara, Zukić, Peco, Maksimović, Bradonjić, Đurić, Šubert i Merajić. Trener: Mladen Žižović